Nie zbliżaj magnesów neodymowych do telewizora, portfela i dysku HDD komputera.
Mocne pole magnetyczne, które jest emitowane przez magnesy z neodymu może stać się powodem zniszczenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne urządzenia. Mogą także zniszczyć telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.
W przypadku osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
W przypadku magnesów neodymowych pojawia się bardzo mocne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy rozrusznika serca. Niemniej jednak jeśli same pole magnetyczne nie będzie działać na urządzenie może zniszczyć jej elementy bądź deaktywować urządzenie w momencie gdy znajdzie się w polu magnetycznym.
Ważne, aby neodymowe magnesy nie były w pobliżu najmłodszych.
Magnesów neodymowych nie należy traktować jako zabawki dla dzieci. Podczas niekontrolowanego łączenia ich ze sobą części, które się ukruszą mogą uszkodzić oczy, a małe dzieci mogą połknąć magnesy przez co może dojść do niedrożności jelit, a w tej sytuacji jedynym ratunkiem jest operacja usunięcia magnesów.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Unikaj wiercenia bądź obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po pokruszeniu na proszek lub pył, materiał ten jest wysoce łatwopalny.
Trzymaj neodymowe magnesy z dala od GPSa oraz telefonu.
Silne pole magnetyczne jakie generują neodymowe magnesy zaburza kompasy, magnetometry, które używane są w nawigacji, a także we wnętrzu każdego smartfonu oraz nawigacji GPS.
Magnesy neodymowe są najsilniejszymi, najpotężniejszymi magnesami na ziemi, a zaskakująca siła między nimi może w pierwszej chwili Cię zaskoczyć.
Prosimy zapoznać się z informacjami jak posługiwać się z magnesami neodymowymi i unikać niepotrzebnych znacznych naruszeń ciała oraz, aby nieumyślnie nie naruszyć magnesy.
Korozja dopada magnesy neodymowe po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Powłoka niklowa pokrywająca magnesy z neodymu zapewnia ochronę ich wielu zastosowań. Pamiętaj, że neodymowe magnesy nie są odporne na wodę. W sytuacji obecności wilgoci musisz spodziewać się rdzy lub korozji. W czasie ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji lub utraty siły magnetycznej.
neodymowe magnesy mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od rodzaju, kształtu i zastosowania wskazanego magnesu.
Magnesy są kruche i mogą łatwo pęknąć i się kruszyć.
Neodymowe magnesy cechują się znaczną kruchością. Magnesy neodymowe wykonane są z metalu i pokryte błyszczącym niklem, ale nie są tak trwałe jak stal.
Kiedy dojdzie do zderzenia magnesów, wówczas ostre kawałeczki zostaną wystrzelone w wielu kierunkach. W takich chwilach istotna jest ochrona oczu.
W przypadku alergii na nikiel należy unikać kontaktu z magnesami neodymowymi.
Badania wykazują niewielki odsetek osób cierpiących na alergię na niektóre metale, w tym nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj założyć rękawiczki bądź unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Magnesy neodymowe mogą przyciągać się do siebie nawzajem, zaciskać skórę i sprawiać znaczne obrażenia.
Magnesy neodymowe będą podskakują oraz dotykać razem o siebie w promieniu od kilku do około 10 cm od siebie. W sytuacji trzymania palca na drodze magnesu neodymowego, w takim przypadku może dojść do ścięcia lub nawet złamania.