Tak. Chociaż mają największą wytrzymałość pola magnetycznego i mają wyższą kruchość (co czyni je magnetycznie stabilnymi), magnesy neodymowe mają niższą temperaturę Curie i są bardziej wrażliwe na ciepło i podatne na utlenianie niż samarowo-kobaltowe magnesy.
Chociaż magnesy neodymowe udowodniły, że zachowują swoją skuteczność nawet do 80°C lub 175°F lub (176°F lub 80°C temperatura ta może zmieniać się w zależności od gatunku, kształtu i zastosowania danego magnesu. Jeśli magnes nagrzeje się powyżej jego maksymalnej temperatury roboczej, (dla standardowych gatunków N), magnes trwale traci ułamek swej siły magnetycznej. Jeśli nagrzeje się powyżej temperatury Curie (590°F lub 310°C dla standardowych N), tracą wszystkie swoje właściwości magnetyczne.
Korozja może powodować, że od niechronionych magnesów odpryskuje nikiel lub rozpadają się w proszek. Zastosowanie powłok ochronnych, takich jak złoto, nikiel, cynk oraz żywica epoksydowa zapewniają ochronę antykorozyjną - chociaż nikiel jest najbardziej wytrzymały, praktyczny, ekonomiczny i niezawodny.
Nasze magnesy, które są wykończone trój-warstwową powłoką niklowo-miedziowo-niklową, zapewniają wystarczającą ochronę w większości zastosowań. Pamiętaj, że neodymowe magnesy nie są wodoodporne. W obecności wilgoci będą rdzewieć lub korodować. Jeśli są używane pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, ze względu na korozję utracą siły magnetyczne również.