Neodymowe magnesy mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.
Chociaż magnesy udowodniły, że zachowują swoją skuteczność nawet do 80oC bądź 175oF, temperatura ta może zmieniać się w zależności od rodzaju materiału, kształtu oraz wykorzystania wybranego magnesu.
Magnesy neodymowe są w stanie do przyciągania siebie nawzajem, zaciskania skóry oraz powodowania poważnych obrzęków.
Magnesy przyciągają się do siebie w odległości od kliku do mniej więcej 10 cm od siebie. Nie podkładaj palców na drodze przyciągania się magnesów, gdyż może dojść do poważnego uszkodzenia. Zależnie od tego jak duże są magnesy neodymowe, mogą doprowadzić one do przecięcia lub złamania.
W przypadku magnesów neodymowych nader szybko o ich ukruszenie.
Magnesy są bardzo kruche, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się rozsypywać. Magnesy są wykonane z metalu. Ich powierzchnia jest pokryta mieniącym się niklem, jednak nie są one tak twarde jak stal.
Gdy dojdzie do zderzenia magnesów, wtedy ostre kawałeczki zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Dlatego pamiętaj, o ochronie oczu.
Trzymaj magnesy neodymowe w oddali od GPSa oraz smartfona.
Pole magnetyczne, które jest generowane przez neodymowe magnesy, zakłóca kompasy lub magnetometry.
Trzymaj neodymowe magnesy w oddali od portfela, komputera oraz telewizora.
Pole magnetyczne, które jest generowane przez neodymowe magnesy może w sposób trwały uszkadzać nośniki magnetyczne, przykładowo: dyskietki, taśmy video, dyski twarde, karty bankomatowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasety magnetofonowe audio bądź różne urządzenia. Magnesy mogą też uszkadzać magnetowidy, telewizory, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, by neodymowe magnesy nie były z bliska urządzeń elektronicznych.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po pokruszeniu na proszek bądź pył, materiał ten jest bardzo łatwopalny.
Magnesy nie powinny znajdować się w okolicach osób z rozrusznikiem serca.
Magnesy neodymowe wytwarzają silne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy symulatora serca. Dzieje się tak, ponieważ wiele z tych urządzeń posiada funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.
Magnesy neodymowe z czasem powodują korozję.
Nasze magnesy są wykończone powłoką niklową, a powłoka ta zapewnia odpowiednią ochronę większości zastosowań. Pamiętaj, że neodymowe magnesy nie są wodoodporne. W obecności wilgoci będą rdzewieć lub korodować. Podczas ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji lub utraty siły magnetycznej.
Utrzymuj magnesy z dala od najmłodszych.
Pamiętaj, że magnesy neodymowe nie są zabawkami. Miej się na baczności, by żadne dziecko się nimi nie bawiło. Małe magnesy mogą stanowić realne zagrożenie zadławienia. Jeśli połknie się dużo magnesów, mogą się one do siebie przyczepić poprzez ściany jelit, sprawiając poważne obrażenia, a nawet śmierć.
Magnes jest pokryty niklem. Dlatego koniecznie uważaj w przypadku alergii.
Badania wykazują nieduży odsetek osób cierpiących na alergię na wybrane metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem i wysypką skórną. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj założyć rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Magnesy neodymowe są najmocniejszymi magnesami, jakie zostały stworzone. Ich moc może Ciebie zaskoczyć.
Poczytaj informacje na naszej stronie jak odpowiednio użytkować magnesy neodymowe i stronić znacznych uszkodzeń ciała, i również by nieumyślnie nie uszkodzić magnesów.