Powłoka magnesu to nikiel uważaj na alergie na nikiel.
Badania wyraźnie przedstawiają mały odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie i wysypka skórna. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Trzymaj neodymowe magnesy z dala od osób z rozrusznikiem serca.
magnesy z neodymu wytwarzają wokół siebie bardzo mocne pole magnetyczne, które zakłóca pracę symulatora serca. Dochodzi do tego, gdyż tego typu urządzenia posiadają funkcję jego dezaktywizacji w polu magnetycznym.
Magnesy charakteryzują się przede wszystkim kruchością, co sprawia, że mogą się ukruszyć.
Neodymowe magnesy są kruche oraz będą się kruszyć, jeżeli pozwolimy im uderzyć ze sobą, nawet z odległości kilku centymetrów. Mimo, że są wykonane z metalu oraz pokryte błyszczącym niklowaniem, nie są tak twarde jak stal.
W chwili połączenia się magnesów odłamane, małe ostre metalowe części z dużą prędkością mogą wystrzelić w różnych kierunkach. Zaleca się ochronę oczu.
Nie zbliżaj magnesów neodymowych do GPSa i telefonu.
Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez neodymowe magnesy , zaburza kompasy bądź magnetometry.
Pyły i proszek z magnesów neodymowych są bardzo łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna również nie jest wskazana. Po pokruszeniu na proszek lub pył, materiał ten jest bardzo łatwopalny.
Magnesy będą się przyciągać do siebie razem, dlatego pamiętaj by nie zezwalać by zaciskały się bez kontroli oraz nie kłaść palce im na drodze.
Magnesy neodymowe podskakują i trzaskają wzajemnie o siebie w odległości od kilku do około 10 cm od siebie. Jeżeli masz palec pomiędzy albo na drodze przyciągających się magnesy, może dojść do ciężkiego ścięcia lub nawet złamania.
Trzymaj neodymowe magnesy w oddali od portfela, komputera oraz telewizora.
Silne pola magnetyczne generowane przez magnesy neodymowe mogą uszkodzić nośniki magnetyczne, takie jak dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo lub inne takie urządzenia. W dodatku mogą uszkodzić także telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.
Korozja dopada magnesy z neodymu po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Powłoka niklowa pokrywająca magnesy z neodymu zapewnia ochronę ich wielu zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że neodymowe magnesy nie są odporne na wodę. W obecności wilgoci będą rdzewieć bądź korodować. W czasie ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji lub utraty siły magnetycznej.
neodymowe magnesy mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 ° Cejsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od gatunku, kształtu oraz wykorzystania danego magnesu.
Magnesy to nie zabawki nie powinny bawić się nimi najmłodsi.
neodymowe magnesy nie służą do zabawy. Nie możesz pozwolić, aby stały się zabawką dla dzieci. W przypadku niewielkich magnesów może dojść do ich połknięcia i następnie zadławienia. W takim przypadku jedynym ratunkiem jest operacja usunięcia magnesów, a w przeciwnym przypadku nawet zgon.
Zestawiając magnesy neodymowe do ferrytowych (znajdziesz je w głośnikach) są one 10-krotnie silniejsze, a ich moc może Cię zszokować.
Poczytaj informacje na naszej witrynie jak właściwie wykorzystywać magnesy neodymowe oraz stronić poważnych naruszeń ciała, a także by przypadkowo nie naruszyć magnesów.