Unikaj zbliżania magnesów neodymowych do telefonu albo nawigacji.
Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez magnesy neodymowe , zaburza kompasy lub magnetometry.
Powinieneś utrzymywać magnesy z neodymu z dala od portfela, komputera i telewizora.
Pole magnetyczne wytwarzane przez magnesy neodymowe trwale uszkodzą nośniki magnetyczne takie jak: dyskietki, taśmy video, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio lub różne inne urządzenia. Mogą one też niszczyć między innymi video, TV, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, by magnesy z neodymu nie były z bliska urządzeń elektronicznych.
Magnesy nie powinny znajdować się w okolicach osób z rozrusznikiem serca.
W przypadku magnesów neodymowych pojawia się niezwykle mocne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy rozrusznika serca. Niemniej jednak gdy same pole magnetyczne nie będzie działać na urządzenie może zniszczyć jej elementy lub deaktywować urządzenie w momencie gdy znajdzie się w polu magnetycznym.
Magnesy neodymowe są kruche i mogą łatwo pęknąć oraz się ukruszyć.
Magnesy neodymowe są nader delikatne, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się kruszyć. Neodymowe magnesy są wytworzone z metalu. Ich powierzchnia jest pokryta mieniącym się niklem, ale nie są one tak twarde jak stal.
W chwili gdy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe szczątki, które się odłupały od magnesu z wielką prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Stąd pamiętaj, o ochronie oczu.
Pyły i proszek z magnesów neodymowych są bardzo łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna także nie jest wskazana. Po pokruszeniu na proszek lub pył, materiał ten jest bardzo łatwopalny.
Magnesy neodymowe zalicza się do najmocniejszych magnesów na ziemi. Ich zaskakująca siła, jaka powstaje między nimi, może Cię zaskoczyć.
Zapoznaj się z naszymi informacjami, aby odpowiednio wykorzystywać te magnesy i unikać poważnych ran ciała, a także naruszenia magnesów.
magnesy neodymowe z czasem powodują korozję.
Nasze magnesy są wykończone powłoką niklową, a powłoka ta zapewnia odpowiednią ochronę większości zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że neodymowe magnesy nie są wodoodporne. W obecności wilgoci będą rdzewieć bądź korodować. W czasie ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz bądź w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji lub utraty siły magnetycznej.
Magnesy są zdolne do przyciągania siebie nawzajem, zaciskania skóry i sprawiania poważnych obrażeń.
Magnesy przyciągają się do siebie w odległości od kliku do około 10 cm od siebie. Pamiętaj by nie stawiać palców pomiędzy magnesy lub na ich drodze kiedy się przyciągają. Magnesy zależnie od wielkości mogą nawet uciąć palec lub może dojść do poważnego przyciśnięcia lub nawet złamania.
Magnesy to nie zabawki nie mogą bawić się nimi najmłodsi.
magnesy neodymowe nie służą do zabawy. Nie możesz pozwolić, aby stały się zabawką dla dzieci. Malutkie magnesy stanowią poważne zagrożenie zadławienia bądź przyciągnięcia się ze sobą w jelitach. W takim przypadku jedynym ratunkiem jest operacja usunięcia magnesów, a w przeciwnym przypadku nawet śmierć.
Powłoka magnesu to nikiel uważaj na alergie na nikiel.
Badania wykazują niewielki odsetek osób mających alergię na wybrane metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem i wysypką skórną. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
magnesy z neodymu mogą się rozmagnesować w dużych temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 ° Cejsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od gatunku, kształtu i wykorzystania wskazanego magnesu.