Nie zbliżaj magnesów neodymowych do GPSa i telefonu.
Silne pole magnetyczne, które generują neodymowe magnesy powoduje zakłócenia takich urządzeń jak kompasy, magnetometry, które są używane w nawigacji. Wykorzystuje się je również wewnątrz każdego telefonu i nawigacji GPS.
neodymowe magnesy z czasem są źródłem korozji.
Powłoka niklowa osłaniająca magnesy neodymowe zapewnia ochronę ich wielu zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że magnesy z neodymu nie są odporne na wodę. W obecności wilgoci będą rdzewieć bądź korodować. Jeżeli są używane pod wodą, na zewnątrz bądź w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję oraz utratę siły magnetycznej.
Trzymaj magnesy z daleka od najmłodszych.
Pamiętaj, że magnesy neodymowe nie są zabawkami. Nie pozwól, by dzieci mogły się nimi bawić. Niewielkie magnesy mogą stanowić realne zagrożenie zadławienia. W sytuacji połknięcia kilku jednocześnie, mogą przyczepić się poprzez ściany jelit. W najgorszym wypadku może prowadzić to nawet do śmierci.
W przypadku magnesów neodymowych bardzo szybko o ich ukruszenie.
Magnesy neodymowe są bardzo kruche, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się rozsypywać. Magnesy zrobione są z metalu oraz pokryte błyszczącym niklem, jednak nie są tak trwałe jak stal.
Kiedy dojdzie do zderzenia magnesów, wówczas ostre kawałeczki zostaną wystrzelone w wielu kierunkach. Dlatego pamiętaj, o ochronie oczu.
Powłoka magnesu wytwarzana jest z niklu, a co za tym idzie należy uważać w przypadku alergii.
Badania wyraźnie przedstawiają niewielki odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem i wysypką skórną. Jeśli cierpisz na alergię na nikiel, spróbuj założyć rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Trzymaj magnesy neodymowe z dala od portfela, komputera oraz telewizora.
Mocne pola magnetyczne emitowane przez magnesy neodymowe mogą uszkodzić nośniki magnetyczne, takie jak dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo lub inne takie urządzenia. Mogą również uszkadzać telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Powinieneś unikać w szczególności umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych.
magnesy z neodymu mogą zostać rozmagnesowane w wysokich temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie w zależności od rodzaju, kształtu i wykorzystania wskazanego magnesu.
W przypadku osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
neodymowe magnesy wytwarzają mocne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy symulatora serca. Dzieje się tak, gdyż wiele z tych urządzeń jest wyposażonych w funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.
Magnesy neodymowe są najmocniejszymi, najbardziej znacznymi magnesami na świecie, a zaskakująca moc między nimi może początkowo Cię zaskoczyć.
Poczytaj informacje na naszej stronie jak prawidłowo użytkować magnesy neodymowe oraz unikać znacznych naruszeń ciała, i też by nieumyślnie nie uszkodzić magnesów.
Magnesy są w stanie do przyciągania siebie nawzajem, zaciskania skóry i sprawiania znacznych obrzęków.
Jeżeli łączenie się magnesów neodymowych nie będzie kontrolowane, wówczas mogą się one kruszyć i pękać. Nie możesz ich przysuwać do siebie. W odległości mniejszej niż 10 cm należy trzymać nader mocno.
Pyły i proszek z magnesów neodymowych są bardzo łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna również nie jest wskazana. Jeśli pokruszysz magnes na proszek lub pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.