Pyły i proszek z magnesów neodymowych są niezwykle łatwopalne.
Unikaj wiercenia bądź obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po pokruszeniu na proszek lub pył, materiał ten jest bardzo łatwopalny.
Pod żadnym pozorem nie powinieneś zbliżać magnesów neodymowych do GPSa oraz smartfona
Pola magnetyczne zaburzają kompas bądź magnetometry wykorzystywane w nawigacji do transportu lotniczego i morskiego, a także wewnętrzne kompas urządzeń smartphone oraz GPS.
magnesy neodymowe mogą się rozmagnesować w wysokich temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 °C albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od gatunku, kształtu oraz zastosowania danego magnesu.
Nie dawaj magnesy neodymowe dzieciom.
Magnesy nie są zabawkami - nie pozwól, aby dzieci się nimi bawiły. Podczas łączenia się ze sobą, dochodzi bardzo często do ich kruszenia. To w następstwie może zniszczyć oczy. W przypadku połknięcia kawałków może dojść do niedrożności jelit. Jedynym ratunkiem wówczas jest operacja.
Nie zbliżaj magnesów neodymowych do TV, portfela oraz dysku HDD komputera.
Mocne pole magnetyczne, które jest emitowane przez neodymowe magnesy może stać się powodem uszkodzenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne urządzenia. W dodatku mogą uszkodzić także telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych.
Magnesy neodymowe są najsilniejszymi, najpotężniejszymi magnesami na świecie, a zaskakująca moc między nimi może początkowo Cię zszokować.
Koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi informacjami, jakie udostępniliśmy. Unikniesz obrażeń swojego ciała i uszkodzeń magnesów.
Powłoka magnesu to nikiel uważaj na alergie na nikiel.
Badania wykazują nieduży odsetek osób mających alergię na niektóre metale, w tym nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie i wysypka skórna. W przypadku występowania alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki lub po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Magnesy są kruche oraz mogą łatwo pęknąć oraz się ukruszyć.
Magnesy neodymowe są kruche i będą się kruszyć, jeżeli pozwolimy im uderzyć ze sobą, nawet z odległości kilku centymetrów. Mimo, że są wykonane z metalu i pokryte błyszczącym niklowaniem, nie są tak twarde jak stal.
W chwili połączenia się magnesów odłupane, małe ostre metalowe części z dużą prędkością mogą wystrzelić w różnych kierunkach. Zaleca się ochronę oczu.
Utrzymuj magnesy z neodymu z dala od osób z rozrusznikiem serca.
magnesy neodymowe wytwarzają mocne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy symulatora serca. Dzieje się tak, gdyż wiele z tych urządzeń posiada funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.
Korozja dopada neodymowe magnesy po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Powłoka niklowa pokrywająca neodymowe magnesy gwarantuje ochronę ich wielu zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że neodymowe magnesy nie są wodoodporne. W sytuacji pojawienia się wilgoci powinieneś spodziewać się rdzy bądź korozji. W czasie ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji lub utraty siły magnetycznej.
Neodymowe magnesy są zdolne do przyciągania siebie wzajemnie, zaciskania skóry oraz sprawiania znacznych obrażeń.
Jeśli łączenie się magnesów neodymowych nie będzie kontrolowane, wtedy mogą się one kruszyć i pękać. Nie możesz ich zbliżać do siebie. W odległości mniejszej niż 10 cm należy trzymać nader mocno.