W przypadku osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
neodymowe magnesy posiadają wokół siebie niezwykle silne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę rozrusznika serca. Nawet jeśli pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może natomiast zniszczyć elementy lub dezaktywować całe urządzenie.
Neodymowe magnesy mogą przyciągać się do siebie nawzajem, zaciskać skórę oraz powodować poważne obrażenia.
Jeżeli łączenie się magnesów neodymowych nie będzie pod kontrolą, wtedy mogą się one kruszyć i pękać. Pamiętaj by nie przysuwać ich do siebie ew. mieć je mocno w dłoniach w odległości mniejszej niż 10 cm.
Unikaj zbliżania magnesów neodymowych do telefonu bądź nawigacji.
magnesy neodymowe są źródłem mocnego pola magnetycznego, które jest powodem zaburzeń w magnetometrach oraz kompasach wykorzystywanych w nawigacji oraz wewnętrzne kompasy urządzeń takich jak telefony oraz nawigacja GPS.
Neodymowe magnesy są bardzo łamliwe, będą pęknąć oraz się kruszyć.
Jeśli dojdzie do przypadku zderzenia się dwóch magnesów neodymowych, wtedy może dojść do ich ukruszenia. Są one pokryte błyszczącym niklowaniem podobnie jak stal, jednak nie są one tak twarde.
W przypadku zderzenia się dwóch magnesów może dojść do sytuacji rozstrzału kawałeczków w różnych stronach. W takim przypadku koniecznie chroń swoje oczy.
Trzymaj neodymowe magnesy z dala od portfela, komputera oraz telewizora.
Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez neodymowe magnesy może w sposób trwały uszkadzać nośniki magnetyczne, np.: dyskietki komputerowe, taśmy video, dyski twarde, karty bankomatowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio bądź inne takie urządzenia. Magnesy mogą również niszczyć videa, telewizory, monitory komputerowe CRT. Pamiętaj nie nie pozostawiać magnesów neodymowych w bliskiej odległości do tych urządzeń elektronicznych.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Unikaj wiercenia bądź obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po pokruszeniu na proszek bądź pył, materiał ten jest wysoce łatwopalny.
Korozja dopada magnesy neodymowe po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Powłoka niklowa pokrywająca magnesy neodymowe gwarantuje ochronę ich wielu zastosowań. Pamiętaj, że neodymowe magnesy nie są odporne na wodę. W obecności wilgoci będą rdzewieć bądź korodować. Podczas ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz bądź w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji lub utraty siły magnetycznej.
Magnesy neodymowe w zestawieniu do ferrytowych (tych z głośników) są ponad 10-razy silniejsze ich moc może Cię zaskoczyć.
Prosimy zapoznać się z informacjami jak obchodzić się z magnesami neodymowymi oraz unikać niepotrzebnych poważnych naruszeń ciała i, aby przypadkowo nie naruszyć magnesy.
Neodymowe magnesy nie powinny znaleźć się w okolicy najmłodszych.
Pamiętaj, że neodymowe magnesy nie są zabawkami. Nie pozwól, by dzieci mogły się nimi bawić. Mogą być one poważnym zagrożeniem prowadzącym do zadławienia. Jeśli połknie się dużo magnesów, mogą się one do siebie przyczepić poprzez ściany jelit, powodując poważne obrażenia, a nawet śmierć.
Magnes jest pokryty niklem. Dlatego koniecznie uważaj w przypadku alergii.
Badania wykazują nieduży odsetek osób cierpiących na alergię na wybrane metale, w tym nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. W przypadku pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować ubrać rękawiczki bądź po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od gatunku, kształtu i wykorzystania danego magnesu.