Magnesy neodymowe są najmocniejszymi, najbardziej znacznymi magnesami na ziemi, a zaskakująca siła między nimi może w pierwszej chwili Cię zaskoczyć.
Na naszej witrynie odszukasz informacje na temat tego, jak używać magnesy neodymowe. To pozwoli Tobie uniknąć uszkodzeń ciała oraz magnesów.
Pod żadnym pozorem nie powinieneś zbliżać magnesów neodymowych do GPSa oraz smartfona
magnesy z neodymu wytwarzają mocna pola magnetyczne, które zaburzają magnetometry i kompasy wykorzystywane w nawigacji, a także wewnętrzne kompas urządzeń smartfonów oraz nawigacji GPS.
Neodymowe magnesy są zdolne do przyciągania siebie nawzajem, zaciskania skóry i powodowania poważnych obrzęków.
Jeśli łączenie się magnesów neodymowych nie będzie pod kontrolą, wtedy mogą się one kruszyć i pękać. Pamiętaj by nie zbliżać ich do siebie ew. mieć je mocno w dłoniach w odległości mniejszej niż 10 cm.
Trzymaj neodymowe magnesy z dala od osób z rozrusznikiem serca.
neodymowe magnesy wytwarzają silne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy symulatora serca. Dzieje się tak, ponieważ wiele z tych urządzeń jest wyposażonych w funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.
W przypadku alergii na nikiel należy unikać kontaktu z magnesami neodymowymi.
Badania wyraźnie pokazują mały odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie i wysypka skórna. W sytuacji pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować ubrać rękawiczki bądź po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Nie zbliżaj magnesów do TV, portfela i dysku HDD komputera.
Silne pole magnetyczne, które jest emitowane przez magnesy neodymowe może być powodem zniszczenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne urządzenia. W dodatku mogą uszkodzić również telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe oraz wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych.
Magnesy są kruche oraz mogą łatwo pęknąć oraz się ukruszyć.
Magnesy są nader delikatne, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się rozsypywać. Magnesy neodymowe wykonane są z metalu oraz pokryte błyszczącym niklem, jednak nie są tak trwałe jak stal.
Kiedy dojdzie do zderzenia magnesów, wówczas ostre kawałeczki zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Dlatego pamiętaj, o ochronie oczu.
Pyły i proszek z magnesów neodymowych są bardzo łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna także nie jest wskazana. Jeśli pokruszysz magnes na proszek lub pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.
Nie dawaj magnesy neodymowe najmłodszym.
Nie wszystkie magnesy neodymowe są zabawkami, dlatego nie pozwól, by dzieci się nimi bawiły. Malutkie magnesy stanowią realne zagrożenie zadławienia lub przyciągnięcia się ze sobą w jelitach. W takiej sytuacji konieczna jest operacja w celu ich usunięcia. W najgorszym wypadku może dojść do śmierci.
magnesy z neodymu mogą zostać rozmagnesowane w dużych temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od gatunku, kształtu oraz zastosowania wskazanego magnesu.
Korozja dopada magnesy z neodymu po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Nasze magnesy są wykończone powłoką niklową, a powłoka ta gwarantuje odpowiednią ochronę większości zastosowań. Nie zapominaj, że neodymowe magnesy nie są wodoodporne. W obecności wilgoci będą rdzewieć bądź korodować. Jeśli są używane pod wodą, na zewnątrz bądź w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję i utratę siły magnetycznej.