Magnesy będą się przyciągać do siebie razem, dlatego pamiętaj by nie pozwalać by zaciskały się niekontrolowanie i nie kłaść palce im na drodze.
Magnesy neodymowe skaczą oraz trzaskają wzajemnie o siebie w odległości od kilku do około 10 cm od siebie. Jeżeli masz palec pomiędzy albo na drodze przyciągających się magnesy, może dojść do ciężkiego ścięcia albo nawet złamania.
Magnesy neodymowe są najmocniejszymi, najpotężniejszymi magnesami na świecie, a zaskakująca siła między nimi może w pierwszej chwili Cię zszokować.
Na naszej witrynie znajdziesz informacje na temat tego, jak używać magnesy neodymowe. To da szansę Tobie uniknąć uszkodzeń ciała i magnesów.
Pamiętaj, by nie zbliżać magnesów do telewizora, portfela oraz dysku twardego komputera.
Mocne pole magnetyczne, które jest emitowane przez neodymowe magnesy może stać się powodem zniszczenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne urządzenia. W dodatku mogą zniszczyć również telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe oraz wyświetlacze CRT. Powinieneś unikać w szczególności umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.
magnesy neodymowe mogą zostać rozmagnesowane w wysokich temperaturach.
Chociaż magnesy udowodniły, że mają swoją skuteczność nawet do 80°C bądź 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od gatunku materiału, kształtu i wykorzystania danego magnesu.
Magnesy są nader łamliwe, będą pęknąć i się kruszyć.
Magnesy są nader delikatne, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się kruszyć. Magnesy są wykonane z metalu. Ich powierzchnia jest pokryta błyszczącym niklem, ale nie są one tak twarde jak stal.
W momencie gdy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe szczątki, które się oderwały od magnesu z dużą prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. W takich momentach ważna jest ochrona oczu.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są bardzo łatwopalne.
Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po pokruszeniu na proszek bądź pył, materiał ten jest bardzo łatwopalny.
Magnesy nie powinny znajdować się w okolicach osób z rozrusznikiem serca.
magnesy neodymowe mają wokół siebie niezwykle mocne pole magnetyczne, które zakłóca pracę rozrusznika serca. Nawet gdy pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może natomiast uszkodzić elementy bądź dezaktywować całe urządzenie.
magnesy neodymowe z czasem są źródłem korozji.
Nasze magnesy są wykończone powłoką niklową, a powłoka ta gwarantuje wystarczającą ochronę większości zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że magnesy neodymowe nie są odporne na wodę. W obecności wilgoci będą rdzewieć lub korodować. W czasie ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji bądź utraty siły magnetycznej.
W przypadku alergii na nikiel powinno się unikać kontaktu z magnesami neodymowymi.
Badania wyraźnie przedstawiają niewielki odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem i wysypką skórną. W sytuacji występowania alergii na nikiel, możesz spróbować ubrać rękawiczki lub po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Nie zbliżaj magnesów neodymowych do GPSa i smartfona.
Pola magnetyczne zakłócają kompas bądź magnetometry używane w nawigacji do transportu lotniczego oraz morskiego, a także wewnętrzne kompas urządzeń smartphone i GPS.
Magnesy neodymowe nie powinny znaleźć się w otoczeniu dzieci.
Nie wszystkie neodymowe magnesy są zabawkami, toteż nie pozwól, aby dzieci się nimi bawiły. W przypadku małych magnesów może dojść do ich połknięcia oraz następnie zadławienia. W takim przypadku niezbędna jest operacja w celu ich usunięcia. W najgorszym wypadku może dojść do śmierci.