neodymowe magnesy mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.
Chociaż magnesy udowodniły, że mają swoją skuteczność nawet do 80°C bądź 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od gatunku materiału, kształtu oraz wykorzystania danego magnesu.
W przypadku alergii na nikiel należy unikać kontaktu z magnesami neodymowymi.
Badania wykazują nieduży odsetek osób cierpiących na alergię na niektóre metale, w tym nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie i wysypka skórna. Jeśli cierpisz na alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki bądź unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
magnesy neodymowe z czasem powodują korozję.
Powłoka niklowa osłaniająca neodymowe magnesy gwarantuje ochronę ich wielu zastosowań. Pamiętaj, że neodymowe magnesy nie są wodoodporne. W sytuacji obecności wilgoci musisz spodziewać się rdzy lub korozji. Jeśli są używane pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję oraz utratę siły magnetycznej.
Powinieneś trzymać neodymowe magnesy z dala od portfela, komputera i telewizora.
Pole magnetyczne, które jest generowane przez neodymowe magnesy może w sposób trwały niszczyć nośniki magnetyczne, przykładowo: dyskietki komputerowe, taśmy video, dyski twarde, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasety magnetofonowe audio lub inne takie urządzenia. Mogą one również uszkadzać między innymi magnetowidy, telewizory, monitory komputerowe CRT. Pamiętaj by nie pozostawiać magnesów neodymowych w pobliżu tych urządzeń elektronicznych.
Trzymaj neodymowe magnesy z dala od osób z rozrusznikiem serca.
magnesy z neodymu posiadają wokół siebie niezwykle mocne pole magnetyczne, które zakłóca pracę rozrusznika serca. Nawet gdy pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może natomiast zniszczyć elementy lub dezaktywować całe urządzenie.
Koniecznie trzymaj magnesy neodymowe z dala od GPSa i smartfona.
magnesy neodymowe wytwarzają silne pola magnetyczne, które zaburzają magnetometry oraz kompasy używane w nawigacji, a także wewnętrzne kompas urządzeń smartfonów i nawigacji GPS.
Porównując magnesy neodymowe do ferrytowych (odszukasz je w głośnikach) są one 10-krotnie mocniejsze, a ich moc może Cię zaskoczyć.
Na naszej stronie znajdziesz informacje na temat tego, jak użytkować magnesy neodymowe. To da szansę Tobie uniknąć uszkodzeń ciała i magnesów.
Nie dawaj magnesy neodymowe dzieciom.
Pamiętaj, że neodymowe magnesy nie są zabawkami. Miej się na baczności, aby żadne dziecko się nimi nie bawiło. Małe magnesy mogą stanowić realne zagrożenie zadławienia. Jeśli połknie się wiele magnesów, mogą się one do siebie przyczepić przez ściany jelit, sprawiając duże obrażenia, a nawet śmierć.
Magnesy będą się przyciągać do siebie razem, stąd pamiętaj by nie pozwalać by zaciskały się niekontrolowanie oraz nie podkładać palce im na drodze.
Magnesy neodymowe będą skaczą oraz stykać razem o siebie w odległości od kilku do prawie 10 cm od siebie. W sytuacji trzymania palca na drodze magnesu neodymowego, w takim przypadku może dojść do ścięcia lub nawet złamania.
Magnesy cechują się głównie kruchością, co sprawia, że mogą się ukruszyć.
Magnesy neodymowe są bardzo delikatne, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się rozsypywać. Magnesy neodymowe są wytworzone z metalu. Ich powierzchnia jest pokryta błyszczącym niklem, lecz nie są one tak twarde jak stal.
Gdy dojdzie do zetknięcia się magnesów, wtedy ostre kawałeczki zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Dlatego pamiętaj, o ochronie oczu.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna również nie jest wskazana. Jeśli pokruszysz magnes na proszek bądź pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.