magnesy z neodymu mogą się rozmagnesować w wysokich temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 °C lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie w zależności od gatunku, kształtu oraz wykorzystania wskazanego magnesu.
Magnesy neodymowe w porównaniu do ferrytowych (tych z głośników) są ponad 10-razy silniejsze ich moc może Cię zaskoczyć.
Zapoznaj się z naszymi informacjami, aby prawidłowo wykorzystywać te magnesy oraz unikać poważnych ran ciała, i również naruszenia magnesów.
Utrzymuj magnesy neodymowe z dala od najmłodszych.
Magnesy nie są zabawkami - nie pozwól, aby dzieci się nimi bawiły. Podczas łączenia się ze sobą, dochodzi bardzo często do ich kruszenia. To w następstwie może zniszczyć oczy. W przypadku połknięcia kawałków może dojść do niedrożności jelit. Jedynym ratunkiem wówczas jest operacja.
Neodymowe magnesy charakteryzują się przede wszystkim sporą siłą wewnętrzną. To sprawia, że przyciągają się do siebie. Jeżeli na ich drodze pojawi się jakikolwiek element, wtedy pozostanie on dotknięty.
Magnesy przyciągają się do siebie w odległości od kliku do mniej więcej 10 cm od siebie. Pamiętaj by nie podkładać palców pomiędzy magnesy lub na ich drodze gdy się przyciągają. Magnesy zależnie od wielkości są w stanie nawet uciąć palec albo może dojść do znacznego przyciśnięcia albo nawet złamania.
neodymowe magnesy z czasem są źródłem korozji.
Powłoka niklowa osłaniająca magnesy neodymowe zapewnia ochronę ich wielu zastosowań. Nie zapominaj, że neodymowe magnesy nie są odporne na wodę. W przypadku pojawienia się wilgoci musisz spodziewać się rdzy bądź korozji. Jeżeli są używane pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję oraz utratę siły magnetycznej.
Powłoka magnesu to nikiel uważaj na alergie na nikiel.
Badania wyraźnie przedstawiają niewielki odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie i wysypka skórna. W przypadku pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować ubrać rękawiczki bądź po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Neodymowe magnesy są kruche i mogą łatwo pęknąć i się kruszyć.
Jeżeli dojdzie do sytuacji zderzenia się dwóch magnesów neodymowych, wtedy może dojść do ich ukruszenia. Są one pokryte błyszczącym niklowaniem podobnie jak stal, jednak nie są one tak twarde.
W momencie zderzenia się magnesów odłamane, niewielkie ostre metalowe kawałki z dużą prędkością są w stanie wystrzelić w różnych stronach. Poleca się ochronę oczu.
Uważaj, aby nie przybliżać magnesów do telewizora, portfela oraz dysku twardego komputera.
Pole magnetyczne wytwarzane przez magnesy z neodymu trwale uszkodzą nośniki magnetyczne takie jak: dyskietki, taśmy video, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio lub różne inne urządzenia. Magnesy mogą też uszkadzać magnetowidy, telewizory, monitory komputerowe CRT. Pamiętaj by nie umieszczać magnesów neodymowych w bliskiej odległości do tych urządzeń elektronicznych.
Utrzymuj neodymowe magnesy z dala od osób z rozrusznikiem serca.
magnesy neodymowe mają wokół siebie niezwykle mocne pole magnetyczne, które zakłóca pracę rozrusznika serca. Nawet jeśli pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może wówczas uszkodzić elementy bądź dezaktywować całe urządzenie.
Pod żadnym pozorem nie powinieneś zbliżać magnesów neodymowych do GPSa i telefonu
Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez neodymowe magnesy , zakłóca kompasy lub magnetometry.
Pyły i proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Unikaj wiercenia bądź obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po pokruszeniu na proszek bądź pył, materiał ten jest bardzo łatwopalny.