magnesy z neodymu mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 ° Cejsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie w zależności od gatunku, kształtu i wykorzystania danego magnesu.
Magnes pokryty jest niklem - uważaj na alergie.
Badania wykazują nieduży odsetek osób mających alergię na poszczególne metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem i wysypką skórną. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Magnesy neodymowe charakteryzują się zwłaszcza sporą siłą wewnętrzną. To sprawia, że przyciągają się do siebie. Jeśli na ich drodze pojawi się jakikolwiek element, wówczas pozostanie on naruszony.
Magnesy przyciągają się do siebie w odległości od kliku do mniej więcej 10 cm od siebie. Pamiętaj by nie stawiać palców pomiędzy magnesy lub na ich drodze gdy się przyciągają. Magnesy zależnie od wielkości mogą nawet uciąć palec albo może dojść do poważnego przyciśnięcia albo nawet złamania.
Osobom z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
magnesy neodymowe wytwarzają wokół siebie niezwykle silne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę symulatora serca. Dzieje się tak, gdyż wiele z tych urządzeń posiada funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.
Utrzymuj neodymowe magnesy z dala od najmłodszych.
Magnesy to nie zabawki - nie pozwól, aby dzieci się nimi bawiły. Podczas niekontrolowanego łączenia ich ze sobą kawałki, które się ukruszą mogą uszkodzić oczy, a małe dzieci mogą połknąć magnesy przez co może dojść do niedrożności jelit, a w tym przypadku jedynym ratunkiem jest operacja wyciągnięcia magnesów.
Nie zbliżaj magnesów neodymowych do GPSa i telefonu.
neodymowe magnesy generują silne pola magnetyczne, które zakłócają magnetometry oraz kompasy wykorzystywane w nawigacji, a także wewnętrzne kompas urządzeń smartfonów oraz nawigacji GPS.
Powinieneś utrzymywać neodymowe magnesy w odpowiedniej odległości od portfela, komputera oraz telewizora.
Mocne pole magnetyczne, które jest emitowane przez magnesy z neodymu może stać się powodem uszkodzenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne urządzenia. W dodatku mogą zniszczyć również telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych.
magnesy neodymowe z czasem są źródłem korozji.
Powłoka niklowa pokrywająca magnesy neodymowe gwarantuje ochronę ich wielu zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że magnesy neodymowe nie są wodoodporne. W obecności wilgoci będą rdzewieć bądź korodować. Jeżeli są używane pod wodą, na zewnątrz bądź w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję oraz utratę siły magnetycznej.
Magnesy są kruche i mogą łatwo pęknąć i się kruszyć.
Magnesy neodymowe są kruche oraz będą się kruszyć, jeżeli pozwolimy im uderzyć ze sobą, nawet z odległości kilku centymetrów. Są one pokryte błyszczącym niklowaniem podobnie jak stal, jednak nie są one tak twarde.
W momencie zderzenia się magnesów odłamane, małe ostre metalowe części z dużą prędkością mogą wystrzelić w różnych kierunkach. Zaleca się ochronę oczu.
Magnesy neodymowe są najmocniejszymi magnesami, jakie zostały stworzone. Ich moc może Ciebie zszokować.
Koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi informacjami, jakie udostępniliśmy. Unikniesz obrażeń swojego ciała i uszkodzeń magnesów.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Jeśli pokruszysz magnes na proszek lub pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.