loading...

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym codziennym życiu.

W czasie dnia sporo razy kontaktujesz się z magnesami niejednokrotnie nie zdając sobie z tego sprawy. Grają one istotną funkcję w dużej rodzinie urządzeń, od zwykłych układanek dla dzieci, komputerów lub kart kredytowych po skomplikowane urządzenia na przykład urządzenie do rezonansu magnetycznego. Rozmiar magnesów oscyluje od zaledwie zauważalnych kropek po industrialne giganty ważące tony. Owe wielkie są bardzo zauważalne, te małe przeważnie schowane są wewnątrz przeróżnych urządzeń gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych bądź handlowych, czyniąc indywidualną funkcję w ciszy i będąc przy tym absolutnie niewidzialnymi.

Elektronika i komputery.

W laptopach stosuje się magnesy do zapisywania danych na przykład na kartach pamięci. Magnesy transformują kierunek materiału magnetycznego na dysku twardym w segmentach, które następnie przedstawiają binarne dane. Następnie komputer rozpoznaje profil ze wszystkich zapisanych segmentów materiału magnetycznego i zamienia je na dane czytelne dla każdego użytkownika. W małych głośnikach znajdujących się w komputerach, telewizorach , a także radiach również korzysta się z magnesów. Posadowiona w głośniku druciana cewka i magnes zmieniają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Nie tylko energia elektryczna.

Magnesy dają nam bogaty wachlarz zastosowań w świecie przemysłu. W generatorach elektrycznych przekształcają energię mechaniczną w elektryczność, równocześnie silniki elektryczne stosują magnesy do przemiany energii elektrycznej z powrotem w energię mechaniczną. W czasie odzysku elektromagnesy w podnośnikach łapią , a także przesuwają wielkie elementy metalu, a poszczególne ważące tysiące kilogramów. Kopalnie używają magnetycznych separatorów do oczyszczania wartościowych rud metali od pokruszonej skały. W przetwórstwie spożywczym omawiane magnetyczne separatory wykluczają małe fragmenty metalu ze zbóż , a także różnych drobnoziarnistych lub płynnych artykułów spożywczych. Farmerzy hodujący bydło wykorzystują magnesy do wyłapywania kawałeczków metalu, które czasami krowy mogą skonsumować na pastwisku. Krowa przełyka magnes razem z jedzeniem. To wcale nie jest dowcip. Magnes przesuwając się przez organizm zwierzęcia łapie okruszyny metalu.

Medycyna i zdrowie.

Magnesy znajdują się w niektórych codziennie eksploatowanych urządzeniach medycznych, takich jak maszyny do rezonansu magnetycznego. Wyzyskują one silne pole magnetyczne do wywoływania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, stosując sygnał do powstania wyraźnego, szczegółowego obrazu kości, narządów oraz pozostałych tkanek. Magnes w urządzeniach tego typu jest niezwykle intensywny - tysiące razy mocniejszy niż popularne magnesy hobbistyczne. Szczególnym wykorzystaniem leczniczym magnesów jest leczenie nowotworów. Doktor wstrzykuje wrażliwy magnetycznie płyn w rejon nowotworu , a potem korzysta z silnego magnesu do generowania energii cieplnej w strefie zakażonej. Wysoka temperatura niszczy komórki nowotworowe bez krzywdy dla zdrowych organów.

W domu.

Chociaż może być to dla Was nie oczywiste, ale w zwykłym domu znajduje się sporo magnesów. Na lodówkach magnesy podtrzymują notatki, otwieracze do butelek tudzież osobiste małe obiekty zawieszane na metalowych drzwiach lodówki. Kompas kieszonkowy stosuje igłę magnetyczną, żeby wskazać trasę na północ. Ciemny pasek magnetyczny z tyłu karty kredytowej przechowuje dane w identyczny, technologicznie rzecz ujmując, sposób, jak w komputerze dysk twardy. Elektroluksy, roboty kuchenne i pralki wykorzystują silniki elektryczne, które działają dzięki zastosowaniu magnesu. Magnesy są w telefonach, dzwonkach do wrót , a także w zabawkach dla dzieci. Nasz byt naokoło nas jest wypełniony magnesami.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, lecz nasza strona https://magnesy-neodymowe.pl już nie obsługuje Internet Explorer'a. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube