loading...

Widać, że wzrastają ceny magnesów NdFeb? Czynnikiem są wysokie ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku widoczny jest regularny dynamiczny przyrost kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odbija się to na cenach magnesów NdFeB, i w następstwie na wycenach wszelkich produktów konstruowanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto wybrane z poznanych powodów takiej okoliczności...

  • Decyzyjne administrowanie Chińskiego Rządu pułapem wycen podstawowych bez uwzględnienia rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co wymuszenie winduje wartość minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, jednakże znaczne koszty osłony środowiska, jakie powiązane są z aktualnymi wytycznymi, ważnymi od czerwca 2017 roku. Znacznie kosztowne w zamkniętych obecnie, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie mają oponentów w branży wydobycia oraz przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie jeżeli idzie o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich tylko umacnia monopolistyczną role Chin, natomiast szczupła oferta w przeliczniku do wzrastającego zapotrzebowania pozwala na sposobność podnoszenia odpłatności bez zahamowań.
  • Siła nabywcza dolara amerykańskiego

W kontrakcji na okoliczności na rynku doradzamy:

  • Przeprowadzić oceny bieżących , a także najbliższych zamysłów aby móc w pełni przewidzieć zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Skup prewencyjny maksymalnej ilości magnesów co uchroni nas przed przyszłym przyrostem cen, a zarazem umożliwi nam spokojniejszą procedurę podwyżek cen własnego wyrobu nie zauważalną właściwie dla własnych przyszłych nabywców.
  • Rozpatrzenie podmienienia magnesów używanych do tej pory magnesami o mniejszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Trzeba mieć rozeznanie, iż obecny rynek handlu magnesami znacznie ograniczył czasy płatności w sprzedaży hurtowej, i to do trzech dni. Takie terminy w najbliższym okresie mogą stać się podstawą więc będzie to miało bezpośredni wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona magnesy-neodymowe.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube