loading...

Dlaczego podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Czynnikiem są wysokie ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku zauważalny jest stały silny przyrost kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odbija się to na cenach magnesów NdFeB, a w następstwie na wycenach wszelakich produktów produkowanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej poniektóre z rozpoznanych bodźców takiej sytuacji...

  • Centralne zarządzanie Chińskiego Rządu pułapem stawek podstawowych bez ujęcia rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co wymuszenie podciąga cenę minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, jednakże wysokie koszty ochrony środowiska, jakie nierozłączne są z obecnymi wytycznymi, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Znacznie odczuwalne w niedziałających obecnie, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie posiadają rywali w branży wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej gdy chodzi o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich wyłącznie umacnia monopolistyczną role Chin, a niska oferta w porównaniu do kwitnącego zbytu pozwala na możliwość podnoszenia cen bez utrudnień.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W kontrakcji na sytuacje na rynku sugerujemy:

  • Dokonać analizy obecnych , a także najbliższych zamysłów ażeby móc w maksymalnym zakresie zaplanować zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Skup profilaktyczny maksymalnej porcji magnesów co zabezpieczy nas przed przyszłym przyrostem cen, a jednocześnie da nam łagodniejszą procedurę podwyżek cen końcowego wyrobu nie zauważalną tak bardzo dla własnych kolejnych nabywców.
  • Rozważenie podmienienia magnesów użytkowanych do obecnej chwili magnesami o mniejszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Należy dysponować wiedzą, iż dzisiejszy rynek handlu magnesami znacząco zredukował okresy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w krótkim okresie potrafią stać się normą i będzie to miało stały wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, lecz nasza strona https://magnesy-neodymowe.pl nie wspiera IE. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Mozilla Firefox lub Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube