loading...

Widać, że wzrastają ceny magnesów NdFeb? Powodem są duże ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku odczuwalny jest regularny silny wzrost wartości wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, i w następstwie na wycenach wszelkich towarów konstruowanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto wybrane z stwierdzonych bodźców takiej koniunktury...

  • Decyzyjne administrowanie Chińskiego Rządu poziomem stawek podstawowych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co wymuszenie winduje wycenę minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, jednak duże koszty osłony środowiska, jakie związane są z aktualnymi normami, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej kosztowne w niepracujących obecnie, wyeksploatowanych kopalniach.
  • Chiny obecnie nie odczuwają konkurencji na rynku wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie jeśli mówimy o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich wyłącznie utrwala monopolistyczną pozycje Chin, a ograniczona podaż w przeliczniku do rosnącego popytu dopuszcza możliwość windowania odpłatności bez ograniczeń.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W kontrakcji na koniunkturę na rynku proponujemy:

  • Wykonać oceny bieżących , a także przyszłych planów ażeby móc w pełni zaplanować zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Wykup prewencyjny dużej ilości magnesów co uchroni nas przed przyszłym wzrostem cen, a jednocześnie umożliwi nam subtelniejszą strategię podwyżek cen końcowego towaru nie odczuwalną właściwie dla naszych kolejnych nabywców.
  • Rozpatrzenie zamienienia magnesów używanych do tej chwili magnesami o mniejszej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Należy dysponować wiedzą, iż współczesny rynek handlu magnesami znacząco ograniczył czasy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w najbliższym czasie potrafią stać się podstawą zatem będzie to miało naturalny wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, lecz nasz firmowy serwis https://magnesy-neodymowe.pl nie wspiera już Internet Explorer'a. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube