loading...

Czemu rosną ceny magnesów NdFeb? Czynnikiem są wygórowane ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku odczuwalny jest systematyczny znaczny progres cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odkłada się to na cenach magnesów NdFeB, i w następstwie na cenach wszelkich produktów budowanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej niektóre z stwierdzonych powodów takiej okoliczności...

  • Centralne administrowanie Chińskiego Rządu zakresem wycen zasadniczych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co nienaturalnie podnosi wycenę minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, jednak znaczne koszty osłony środowiska, które związane są z nowymi zasadami, ważnymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej zauważalne w niedziałających aktualnie, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie odczuwają konkurencji na rynku wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeżeli chodzi o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich jedynie utrwala monopolistyczną role Chin, natomiast szczupła oferta w stosunku do kwitnącego zapotrzebowania pozwala na możliwość windowania odpłatności bez utrudnień.
  • Siła nabywcza dolara amerykańskiego

W odpowiedzi na koniunkturę na rynku sugerujemy:

  • Dokonać oceny aktualnych i najbliższych planów ażeby móc w pełni obliczyć zamówienie na magnesy neodymowe.
  • Zakup prewencyjny znacznej porcji magnesów co uchroni nas przed przyszłym wzrostem cen, a zarazem da nam łagodniejszą procedurę podwyżek cen końcowego towaru nie dostrzegalną istotnie dla własnych przyszłych nabywców.
  • Rozpatrzenie podmienienia magnesów użytkowanych do tej pory magnesami o słabszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Należy dysponować wiedzą, że dzisiejszy rynek handlu magnesami zdecydowanie ograniczył czasy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w najbliższym czasie mogą stać się podstawą więc będzie to miało stały wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona magnesy-neodymowe.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook