loading...

Dlaczego rosną ceny magnesów NdFeb? Powodem są wysokie ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku widoczny jest systematyczny znaczny wzrost kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odkłada się to na wycenach magnesów NdFeB, i w następstwie na cenach wszelakich artykułów produkowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto niektóre z stwierdzonych czynników takiej okoliczności...

  • Decyzyjne zarządzanie Chińskiego Rządu pułapem cen zasadniczych bez uwzględnienia rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co wymuszenie podciąga wartość minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, jednakże duże koszty osłony środowiska, które powiązane są z nowymi zasadami, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej zauważalne w niepracujących aktualnie, wyeksploatowanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie odczuwają oponentów na rynku wydobycia oraz przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza jeśli chodzi o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich jedynie wzmacnia monopolistyczną kondycje Chin, zaś szczupła podaż w porównaniu do rosnącego zapotrzebowania dopuszcza szansę windowania cen bez utrudnień.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W reakcji na okoliczności na rynku doradzamy:

  • Przeprowadzić analizy bieżących oraz przyszłych planów aby móc w całości obliczyć zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Skup zapobiegawczy maksymalnej dozy magnesów co uchroni nas przed spodziewanym przyrostem cen, a dodatkowo umożliwi nam spokojniejszą politykę podwyżek cen końcowego produktu nie dostrzegalną tak bardzo dla własnych przyszłych odbiorców.
  • Przemyślenie wymienienia magnesów użytkowanych do tej chwili magnesami o mniejszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Trzeba dysponować wiedzą, że obecny rynek handlu magnesami zdecydowanie zredukował terminy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w niedługim okresie mogą stać się zasadą zatem będzie to miało bezpośredni wpływ na naszą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza firmowa strona https://magnesy-neodymowe.pl już nie obsługuje przeglądarki Internet Explorer. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube