Nie zbliżaj magnesów do telewizora, portfela oraz dysku HDD komputera.
Silne pole magnetyczne, które jest emitowane przez neodymowe magnesy może być powodem zniszczenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne urządzenia. Mogą także uszkadzać telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe oraz wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych.
Neodymowe magnesy z czasem powodują korozję.
Powłoka niklowa osłaniająca neodymowe magnesy gwarantuje ochronę ich wielu zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że magnesy neodymowe nie są wodoodporne. W obecności wilgoci będą rdzewieć lub korodować. Jeśli są używane pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję i utratę siły magnetycznej.
Utrzymuj magnesy neodymowe z dala od osób z rozrusznikiem serca.
Neodymowe magnesy posiadają wokół siebie bardzo silne pole magnetyczne, które zakłóca pracę rozrusznika serca. Niemniej jednak gdy same pole magnetyczne nie będzie działać na urządzenie może uszkodzić jej elementy lub deaktywować urządzenie w momencie gdy znajdzie się w polu magnetycznym.
Magnesy neodymowe charakteryzują się przede wszystkim duża siłą wewnętrzną. To sprawia, że przyciągają się do siebie. Jeśli na ich drodze pojawi się jakikolwiek element, wtedy zostanie on naruszony.
Magnesy przyciągają się do siebie w odległości od kliku do mniej więcej 10 cm od siebie. Pamiętaj by nie kłaść palców pomiędzy magnesy albo na ich drodze kiedy się przyciągają. Zależnie od tego jak spore są magnesy neodymowe, mogą doprowadzić one do przecięcia lub złamania.
Powłoka magnesu to nikiel uważaj na alergie na nikiel.
Badania wykazują niewielki odsetek osób mających alergię na poszczególne metale, w tym nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Magnesów nie powinno się traktować jako zabawek. Dlatego nie zaleca się, aby trafiły w ręce najmłodszych.
Nie wszystkie neodymowe magnesy są zabawkami, dlatego nie pozwól, by dzieci się nimi bawiły. Małe magnesy stanowią poważne zagrożenie zadławienia bądź przyciągnięcia się ze sobą w jelitach. W takim przypadku niezbędna jest operacja w celu ich usunięcia. W najgorszym wypadku może dojść do śmierci.
Magnesy neodymowe mogą się rozmagnesować w wysokich temperaturach.
Chociaż magnesy udowodniły, że mają swoją skuteczność nawet do 80°C bądź 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od rodzaju materiału, kształtu i zastosowania danego magnesu.
Koniecznie trzymaj neodymowe magnesy jak najdalej od GPSa i smartfona.
Neodymowe magnesy są źródłem mocnego pola magnetycznego, które jest powodem zakłóceń w magnetometrach oraz kompasach używanych w nawigacji oraz wewnętrzne kompasy urządzeń takich jak smartfony i nawigacja GPS.
Magnesy są bardzo łamliwe, będą pęknąć i się kruszyć.
Magnesy neodymowe są nader delikatne, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się kruszyć. Magnesy neodymowe wykonane są z metalu oraz pokryte błyszczącym niklem, lecz nie są tak trwałe jak stal.
W momencie kiedy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe odłamki, które się odłupały od magnesu z znaczną prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. W takich momentach ważna jest ochrona oczu.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Jeśli pokruszysz magnes na proszek lub pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.
Zestawiając magnesy neodymowe do ferrytowych (odszukasz je w głośnikach) są one 10-krotnie mocniejsze, a ich siła może Cię zaskoczyć.
Prosimy zapoznać się z informacjami jak obchodzić się z magnesami neodymowymi oraz stronić od niepotrzebnych znacznych uszkodzeń ciała i, aby nieumyślnie nie naruszyć magnesy.