Unikaj kontaktu z magnesami neodymowymi w przypadku alergii na nikiel.
Badania wykazują nieduży odsetek osób mających alergię na niektóre metale, w tym nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. W sytuacji pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki lub po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Magnesy neodymowe są najmocniejszymi magnesami, jakie zostały stworzone. Ich siła może Ciebie zaskoczyć.
Na naszej stronie odszukasz informacje na temat tego, jak użytkować magnesy neodymowe. To da szansę Tobie uniknąć uszkodzeń ciała oraz magnesów.
Magnesy neodymowe są bardzo kruche, będą pęknąć i się kruszyć.
Magnesy neodymowe są kruche oraz będą się łamać, jeżeli pozwolimy im uderzyć ze sobą, nawet z odległości kilku centymetrów. Są one pokryte błyszczącym niklowaniem podobnie jak stal, lecz nie są one tak twarde.
W przypadku zderzenia się dwóch magnesów może dojść do wypadku rozstrzału kawałeczków w różnych stronach. W takiej sytuacji koniecznie chroń swoje oczy.
Nie zbliżaj magnesów neodymowych do GPSa oraz telefonu.
Neodymowe magnesy wytwarzają mocna pola magnetyczne, które zaburzają magnetometry i kompasy używane w nawigacji, a także wewnętrzne kompas urządzeń smartfonów i nawigacji GPS.
Pyły i proszek z magnesów neodymowych są bardzo łatwopalne.
Unikaj wiercenia bądź obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Jeśli pokruszysz magnes na proszek bądź pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.
Magnesy nie powinny znajdować się w okolicach osób z rozrusznikiem serca.
W przypadku magnesów neodymowych pojawia się niezwykle silne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy rozrusznika serca. Nawet jeśli pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może wówczas zniszczyć elementy lub dezaktywować całe urządzenie.
Korozja dopada magnesy neodymowe po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Nasze magnesy są wykończone powłoką niklową, a powłoka ta zapewnia wystarczającą ochronę większości zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że neodymowe magnesy nie są odporne na wodę. W obecności wilgoci będą rdzewieć lub korodować. Jeżeli są używane pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję i utratę siły magnetycznej.
Magnesy neodymowe mogą zostać rozmagnesowane w dużych temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od rodzaju, kształtu oraz wykorzystania danego magnesu.
Powinieneś trzymać neodymowe magnesy w odpowiedniej odległości od portfela, komputera oraz telewizora.
Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez neodymowe magnesy może w sposób trwały uszkadzać nośniki magnetyczne, przykładowo: dyskietki komputerowe, taśmy VHS, dyski twarde, karty bankomatowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasety magnetofonowe audio lub inne takie urządzenia. Magnesy mogą też uszkadzać videa, telewizory, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, by neodymowe magnesy nie znalazły się w pobliżu tych urządzeń elektronicznych.
Magnesy charakteryzują się zwłaszcza sporą mocą wewnętrzną. To sprawia, że przyciągają się do siebie. Jeśli na ich drodze pojawi się jakikolwiek element, wtedy pozostanie on naruszony.
Magnesy będą przyciągać się razem do siebie w odległości od kilku do około 10 cm od siebie. Pamiętaj by nie podkładać palców pomiędzy magnesy albo na ich drodze gdy się przyciągają. Magnesy zależnie od wielkości są w stanie nawet uciąć palec lub może dojść do znacznego przyciśnięcia albo nawet złamania.
Ważne, aby neodymowe magnesy nie znalazły się w okolicy najmłodszych.
Magnesy neodymowe nie są zabawkami. Nie możesz pozwolić, by stały się zabawką dla dzieci. Małe magnesy stanowią realne zagrożenie zadławienia lub przyciągnięcia się ze sobą w jelitach. W takiej sytuacji niezbędna jest operacja w celu ich usunięcia. W najgorszym wypadku może dojść do zgonu.