Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są niezwykle łatwopalne.
Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Jeśli pokruszysz magnes na proszek lub pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.
Magnesy nie mogą znaleźć się w otoczeniu dzieci.
magnesy z neodymu nie są zabawkami. Miej się na baczności, aby żadne dziecko się nimi nie bawiło. Niewielkie magnesy mogą stanowić realne zagrożenie zadławienia. W przypadku połknięcia kilku jednocześnie, mogą przyczepić się poprzez ściany jelit. W najgorszym wypadku może prowadzić to nawet do śmierci.
Trzymaj magnesy neodymowe z dala od portfela, komputera i telewizora.
Mocne pola magnetyczne emitowane przez magnesy neodymowe mogą zniszczyć nośniki magnetyczne, takie jak dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne takie urządzenia. W dodatku mogą uszkodzić również telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe oraz wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych.
neodymowe magnesy z czasem są źródłem korozji.
Powłoka niklowa pokrywająca neodymowe magnesy gwarantuje ochronę ich wielu zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że neodymowe magnesy nie są odporne na wodę. W sytuacji obecności wilgoci powinieneś spodziewać się rdzy lub korozji. Podczas ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz bądź w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji bądź utraty siły magnetycznej.
Nigdy nie zbliżaj neodymowe magnesy do telefonu oraz nawigacji.
magnesy neodymowe są źródłem mocnego pola magnetycznego, które jest przyczyną zaburzeń w magnetometrach oraz kompasach używanych w nawigacji i wewnętrzne kompasy urządzeń takich jak telefony i nawigacja GPS.
magnesy z neodymu mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 ° Cejsjusza albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od rodzaju, kształtu oraz wykorzystania danego magnesu.
Neodymowe magnesy cechują się głównie kruchością, co sprawia, że mogą się ukruszyć.
Neodymowe magnesy cechują się znaczną kruchością. Neodymowe magnesy zrobione są z metalu i pokryte błyszczącym niklem, jednak nie są tak trwałe jak stal.
Gdy dojdzie do zderzenia magnesów, wówczas ostre kawałeczki zostaną wystrzelone w wielu kierunkach. W takich chwilach istotna jest ochrona oczu.
Magnesy cechują się zwłaszcza duża mocą wewnętrzną. To sprawia, że przyciągają się do siebie. Jeżeli na ich drodze pojawi się jakikolwiek element, wtedy pozostanie on naruszony.
Magnesy przyciągają się do siebie w odległości od kliku do około 10 cm od siebie. Pamiętaj by nie stawiać palców pomiędzy magnesy albo na ich drodze gdy się przyciągają. Magnesy zależnie od wielkości są w stanie nawet uciąć palec albo może dojść do ciężkiego przyciśnięcia lub nawet złamania.
Magnes pokryty jest niklem - uważaj na alergie.
Badania wykazują niewielki odsetek osób mających alergię na wybrane metale, w tym nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie i wysypka skórna. W sytuacji występowania alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki bądź po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Osobom z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
magnesy neodymowe wytwarzają silne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy symulatora serca. Dzieje się tak, ponieważ wiele z tych urządzeń posiada funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.
Magnesy neodymowe są najmocniejszymi magnesami, jakie powstały. Ich moc może Ciebie zaskoczyć.
Na naszej witrynie odszukasz informacje na temat tego, jak użytkować magnesy neodymowe. To pozwoli Tobie uniknąć uszkodzeń ciała oraz magnesów.