Nie zbliżaj magnesów do TV, portfela oraz dysku twardego komputera.
Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez neodymowe magnesy może w sposób trwały niszczyć nośniki magnetyczne, np.: dyskietki, taśmy video, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio bądź inne takie urządzenia. Mogą one też niszczyć między innymi video, telewizory, monitory komputerowe CRT. Pamiętaj nie nie umieszczać magnesów neodymowych w bliskiej odległości do tych urządzeń elektronicznych.
Nigdy nie zbliżaj magnesy neodymowe do telefonu oraz nawigacji.
magnesy neodymowe generują mocna pola magnetyczne, które zaburzają magnetometry i kompasy używane w nawigacji, a także wewnętrzne kompas urządzeń smartfonów i nawigacji GPS.
Magnes jest pokryty niklem. Dlatego koniecznie uważaj w przypadku alergii.
Badania wykazują nieduży odsetek osób mających alergię na niektóre metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem i wysypką skórną. Jeśli cierpisz na alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Trzymaj neodymowe magnesy z daleka od najmłodszych.
Magnesów neodymowych nie wolno traktować jako zabawki dla dzieci. Podczas łączenia się ze sobą, dochodzi często do ich kruszenia. To w następstwie może zniszczyć oczy. W przypadku połknięcia kawałków może dojść do niedrożności jelit. Jedynym ratunkiem wtedy jest operacja.
W przypadku osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
neodymowe magnesy wytwarzają mocne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy symulatora serca. Dzieje się tak, ponieważ wiele z tych urządzeń jest wyposażonych w funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna także nie jest wskazana. Jeśli pokruszysz magnes na proszek bądź pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.
Korozja dopada magnesy z neodymu po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Nasze magnesy są wykończone powłoką niklową, a powłoka ta zapewnia odpowiednią ochronę większości zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że magnesy z neodymu nie są wodoodporne. W obecności wilgoci będą rdzewieć bądź korodować. Jeżeli są używane pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję oraz utratę siły magnetycznej.
Magnesy neodymowe mogą przyciągać się do siebie nawzajem, zaciskać skórę i powodować znaczne obrzęki.
Jeżeli łączenie się magnesów neodymowych nie będzie pod kontrolą, wtedy mogą się one kruszyć oraz pękać. Pamiętaj by nie zbliżać ich do siebie ew. trzymać je mocno w dłoniach w odległości mniejszej niż 10 cm.
Neodymowe magnesy są kruche i mogą łatwo pęknąć oraz się kruszyć.
Magnesy są nader kruche, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się kruszyć. Neodymowe magnesy zrobione są z metalu oraz pokryte błyszczącym niklem, ale nie są tak trwałe jak stal.
W momencie kiedy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe kawałki, które się oderwały od magnesu z wielką prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Stąd pamiętaj, o ochronie oczu.
magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.
Chociaż magnesy udowodniły, że zachowują swoją skuteczność nawet do 80°C bądź 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od rodzaju materiału, kształtu i zastosowania danego magnesu.
Magnesy neodymowe w zestawieniu do ferrytowych (tych z głośników) są ponad 10-razy mocniejsze ich moc może Cię zaskoczyć.
Poczytaj informacje na naszej witrynie jak odpowiednio wykorzystywać magnesy neodymowe i unikać poważnych uszkodzeń ciała, a także by przypadkowo nie uszkodzić magnesów.