Unikaj zbliżania magnesów neodymowych do telefonu lub nawigacji.
magnesy z neodymu generują mocna pola magnetyczne, które zaburzają magnetometry oraz kompasy wykorzystywane w nawigacji, a także wewnętrzne kompas urządzeń smartfonów oraz nawigacji GPS.
W przypadku alergii na nikiel należy unikać kontaktu z magnesami neodymowymi.
Badania wyraźnie pokazują mały odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem i wysypką skórną. Jeśli cierpisz na alergię na nikiel, spróbuj założyć rękawiczki bądź unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Neodymowe magnesy są kruche i mogą łatwo pęknąć oraz się ukruszyć.
Jeżeli dojdzie do sytuacji zderzenia się dwóch magnesów neodymowych, wówczas może dojść do ich ukruszenia. Mimo, że są wykonane z metalu oraz pokryte błyszczącym niklowaniem, nie są tak twarde co stal.
W przypadku zderzenia się dwóch magnesów może dojść do wypadku rozstrzału kawałeczków w różnych kierunkach. W takiej sytuacji koniecznie chroń swoje oczy.
Nader znaczące, abyś nie pozwolił na niekontrolowane zaciskanie się magnesów - nie kładź palców na ich drodze, gdy będą przesuwać się do siebie.
Magnesy neodymowe skaczą i dotykają się wzajemnie o siebie w promieniu od kilku do prawie 10 cm od siebie. Jeżeli masz palec pomiędzy albo na drodze przyciągających się magnesy, może dojść do poważnego ścięcia lub nawet złamania.
Uważaj, aby nie przybliżać magnesów do telewizora, portfela i dysku HDD komputera.
Mocne pole magnetyczne, które jest emitowane przez magnesy neodymowe może być powodem zniszczenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo lub inne urządzenia. W dodatku mogą uszkodzić również telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Powinieneś unikać w szczególności umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.
Trzymaj magnesy z daleka od dzieci.
Nie wszystkie magnesy z neodymu są zabawkami, dlatego nie pozwól, aby dzieci się nimi bawiły. W przypadku niewielkich magnesów może dojść do ich połknięcia i następnie zadławienia. W takim przypadku konieczna jest operacja w celu ich usunięcia. W najgorszym wypadku może dojść do śmierci.
magnesy z neodymu mogą się rozmagnesować w dużych temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od gatunku, kształtu i zastosowania wskazanego magnesu.
W przypadku osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
W przypadku magnesów neodymowych pojawia się bardzo silne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy rozrusznika serca. Nawet jeśli pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może wówczas zniszczyć elementy bądź dezaktywować całe urządzenie.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Jeśli pokruszysz magnes na proszek bądź pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.
Magnesy neodymowe zalicza się do najsilniejszych magnesów na ziemi. Ich szokująca siła, jaka tworzy się między nimi, może Cię zszokować.
Prosimy zapoznać się z informacjami jak obchodzić się z magnesami neodymowymi oraz stronić od niepotrzebnych poważnych uszkodzeń ciała i, aby przypadkowo nie uszkodzić magnesy.
Korozja dopada magnesy neodymowe po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Powłoka niklowa pokrywająca neodymowe magnesy zapewnia ochronę ich wielu zastosowań. Pamiętaj, że neodymowe magnesy nie są wodoodporne. W sytuacji obecności wilgoci powinieneś spodziewać się rdzy lub korozji. Jeżeli są używane pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję i utratę siły magnetycznej.