Pod żadnym pozorem nie powinieneś zbliżać magnesów neodymowych do GPSa i smartfona
Pola magnetyczne zakłócają kompas lub magnetometry używane w nawigacji do transportu lotniczego i morskiego, a także wewnętrzne kompas urządzeń smartphone oraz GPS.
Bardzo istotne, abyś nie pozwolił na niekontrolowane zaciskanie się magnesów - nie kładź palców na ich drodze, gdy będą przesuwać się do siebie.
Magnesy przyciągają się do siebie w odległości od kliku do około 10 cm od siebie. Pamiętaj by nie podkładać palców pomiędzy magnesy albo na ich drodze kiedy się przyciągają. Zależnie od tego jak duże są magnesy neodymowe, mogą doprowadzić one do przecięcia bądź złamania.
Magnesy neodymowe są najpotężniejszymi magnesami, jakie powstały. Ich moc może Ciebie zaskoczyć.
Na naszej witrynie znajdziesz informacje na temat tego, jak użytkować magnesy neodymowe. To da szansę Tobie uniknąć uszkodzeń ciała oraz magnesów.
W przypadku magnesów neodymowych bardzo szybko o ich ukruszenie.
Neodymowe magnesy są nader kruche, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się łamać. Neodymowe magnesy zrobione są z metalu i pokryte błyszczącym niklem, lecz nie są tak trwałe jak stal.
W chwili kiedy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe szczątki, które się oderwały od magnesu z wielką prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Dlatego pamiętaj, o ochronie oczu.
Magnesy to nie zabawki nie mogą bawić się nimi najmłodsi.
Magnesy to nie zabawki - nie pozwól, aby dzieci się nimi bawiły. Podczas niekontrolowanego łączenia ich ze sobą części, które się ukruszą mogą uszkodzić oczy, a małe dzieci mogą połknąć magnesy co może doprowadzić do niedrożności jelit, a w tym przypadku jedynym ratunkiem jest operacja wyciągnięcia magnesów.
Pyły i proszek z magnesów neodymowych są bardzo łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna również nie jest wskazana. Po pokruszeniu na proszek bądź pył, materiał ten jest wysoce łatwopalny.
Powinieneś trzymać magnesy z neodymu w odpowiedniej odległości od portfela, komputera oraz telewizora.
Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez neodymowe magnesy może w sposób trwały uszkadzać nośniki magnetyczne, przykładowo: dyskietki, taśmy VHS, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio lub różne urządzenia. Magnesy mogą też niszczyć videa, telewizory, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, by magnesy z neodymu nie znalazły się w pobliżu tych urządzeń elektronicznych.
magnesy neodymowe z czasem powodują korozję.
Powłoka niklowa pokrywająca magnesy z neodymu gwarantuje ochronę ich wielu zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że neodymowe magnesy nie są wodoodporne. W przypadku pojawienia się wilgoci powinieneś spodziewać się rdzy bądź korozji. W czasie ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz bądź w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji bądź utraty siły magnetycznej.
Osobom z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
neodymowe magnesy wytwarzają silne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy symulatora serca. Dochodzi do tego, gdyż tego typu urządzenia posiadają funkcję jego dezaktywizacji w polu magnetycznym.
Magnes pokryty jest niklem - uważaj na alergie.
Badania wykazują niewielki odsetek osób cierpiących na alergię na wybrane metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. W sytuacji występowania alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki lub po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
magnesy z neodymu mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.
Chociaż magnesy udowodniły, że mają swoją skuteczność nawet do 80°C lub 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od rodzaju materiału, kształtu oraz zastosowania wybranego magnesu.