Unikaj zbliżania magnesów neodymowych do telefonu bądź GPSa.
Mocne pole magnetyczne jakie generują magnesy z neodymu zakłóca kompasy, magnetometry, które używane są w nawigacji, a także we wnętrzu każdego smartfonu oraz nawigacji GPS.
Powłoka magnesu wytwarzana jest z niklu, a co za tym idzie należy uważać na alergię.
Badania wyraźnie przedstawiają mały odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj założyć rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Nader ważne, abyś nie pozwolił na niekontrolowane zaciskanie się magnesów - nie podkładaj palców na ich drodze, gdy będą przyciągać się do siebie.
Magnesy mogą pękać lub się kruszyć przy nieostrożnym łączeniu się do siebie. Nie możesz ich zbliżać do siebie. W odległości mniejszej niż 10 cm należy trzymać bardzo mocno.
Osobom z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
magnesy z neodymu posiadają wokół siebie niezwykle mocne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę rozrusznika serca. Niemniej jednak gdy same pole magnetyczne nie będzie działać na urządzenie może zniszczyć jej elementy bądź deaktywować urządzenie w momencie gdy znajdzie się w polu magnetycznym.
Nie zbliżaj magnesów neodymowych do telewizora, portfela oraz dysku twardego komputera.
Pole magnetyczne wytwarzane przez neodymowe magnesy trwale niszczy nośniki magnetyczne takie jak: dyskietki, taśmy video, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio lub różne inne urządzenia. Mogą one również niszczyć między innymi magnetowidy, telewizory, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, aby magnesy z neodymu nie znalazły się w pobliżu tych urządzeń elektronicznych.
Magnesy są kruche oraz mogą łatwo pęknąć oraz się ukruszyć.
Magnesy neodymowe są bardzo kruche, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się łamać. Neodymowe magnesy wykonane są z metalu i pokryte błyszczącym niklem, lecz nie są tak trwałe jak stal.
Gdy dojdzie do zderzenia magnesów, wówczas ostre kawałeczki zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. W takich momentach istotna jest ochrona oczu.
Ważne, aby magnesy nie były w pobliżu dzieci.
magnesy z neodymu nie służą do zabawy. Nie możesz pozwolić, aby stały się zabawką dla dzieci. W przypadku niewielkich magnesów może dojść do ich połknięcia i następnie zadławienia. W takiej sytuacji niezbędna jest operacja w celu ich wyciągnięcia. W najgorszym wypadku może dojść do śmierci.
Korozja dopada magnesy neodymowe po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Nasze magnesy są wykończone powłoką niklową, a powłoka ta zapewnia wystarczającą ochronę większości zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że magnesy neodymowe nie są wodoodporne. W sytuacji obecności wilgoci musisz spodziewać się rdzy bądź korozji. Jeżeli są używane pod wodą, na zewnątrz bądź w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję oraz utratę siły magnetycznej.
Zestawiając magnesy neodymowe do ferrytowych (odszukasz je w głośnikach) są one 10-krotnie mocniejsze, a ich siła może Cię zszokować.
Koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi informacjami, jakie zaprezentowaliśmy. Unikniesz obrzęków swojego ciała i uszkodzeń magnesów.
magnesy z neodymu mogą zostać rozmagnesowane w wysokich temperaturach.
Chociaż magnesy udowodniły, że mają swoją skuteczność nawet do 80°C bądź 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od rodzaju materiału, kształtu i wykorzystania wybranego magnesu.
Pyły i proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna także nie jest wskazana. Po pokruszeniu na proszek bądź pył, materiał ten jest bardzo łatwopalny.