Magnesy cechują się zwłaszcza kruchością, co sprawia, że mogą się ukruszyć.
Jeśli dojdzie do przypadku zderzenia się dwóch magnesów neodymowych, wtedy może dojść do ich ukruszenia. Mimo, że są wykonane z metalu oraz pokryte błyszczącym niklowaniem, nie są tak twarde jak stal.
W momencie połączenia się magnesów odłamane, małe ostre metalowe części z dużą prędkością są w stanie wystrzelić w różnych stronach. Poleca się ochronę oczu.
Pyły i proszek z magnesów neodymowych są niezwykle łatwopalne.
Unikaj wiercenia bądź obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po pokruszeniu na proszek bądź pył, materiał ten jest bardzo łatwopalny.
Uważaj, by nie przybliżać magnesów do telewizora, portfela i dysku twardego komputera.
Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez magnesy z neodymu może w sposób trwały niszczyć nośniki magnetyczne, np.: dyskietki, taśmy VHS, dyski twarde, karty bankomatowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasety magnetofonowe audio lub różne urządzenia. Mogą one również niszczyć między innymi magnetowidy, TV, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, by neodymowe magnesy nie były w pobliżu tych urządzeń elektronicznych.
Bardzo istotne, abyś nie pozwolił na niekontrolowane zaciskanie się magnesów - nie podkładaj palców na ich drodze, gdy będą przesuwać się do siebie.
Magnesy będą pękać lub się kruszyć przy nieostrożnym łączeniu się do siebie. Pamiętaj by nie przysuwać ich do siebie ew. mieć je mocno w dłoniach w odległości mniejszej niż 10 cm.
Osobom z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
W przypadku magnesów neodymowych pojawia się niezwykle silne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy rozrusznika serca. Niemniej jednak jeśli same pole magnetyczne nie będzie działać na urządzenie może zniszczyć jej elementy bądź deaktywować urządzenie w momencie gdy znajdzie się w polu magnetycznym.
Nie dawaj neodymowe magnesy najmłodszym.
Nie wszystkie magnesy neodymowe są zabawkami, toteż nie pozwól, by dzieci się nimi bawiły. Małe magnesy stanowią poważne zagrożenie zadławienia lub przyciągnięcia się ze sobą w jelitach. W takim przypadku jedynym ratunkiem jest operacja wyciągnięcia magnesów, a w przeciwnym przypadku nawet zgon.
Korozja dopada neodymowe magnesy po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Powłoka niklowa osłaniająca magnesy neodymowe zapewnia ochronę ich wielu zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że neodymowe magnesy nie są odporne na wodę. W obecności wilgoci będą rdzewieć bądź korodować. Jeśli są używane pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję i utratę siły magnetycznej.
Pod żadnym pozorem nie powinieneś zbliżać magnesów neodymowych do GPSa i telefonu
magnesy z neodymu generują silne pola magnetyczne, które zakłócają magnetometry i kompasy wykorzystywane w nawigacji, a także wewnętrzne kompas urządzeń smartfonów oraz nawigacji GPS.
W przypadku alergii na nikiel powinno się unikać kontaktu z magnesami neodymowymi.
Badania wykazują niewielki odsetek osób mających alergię na poszczególne metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki bądź unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.
Chociaż magnesy udowodniły, że mają swoją skuteczność nawet do 80°C bądź 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od rodzaju materiału, kształtu oraz wykorzystania danego magnesu.
Magnesy neodymowe są najmocniejszymi, najbardziej znacznymi magnesami na świecie, a zaskakująca moc między nimi może w pierwszej chwili Cię zaskoczyć.
Zapoznaj się z naszymi informacjami, aby prawidłowo wykorzystywać te magnesy i unikać znacznych ran ciała, i też uszkodzenia magnesów.