Osobom z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
neodymowe magnesy wytwarzają mocne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy symulatora serca. Dochodzi do tego, gdyż tego typu urządzenia posiadają funkcję jego dezaktywizacji w polu magnetycznym.
Magnesy neodymowe zalicza się do najmocniejszych magnesów na ziemi. Ich zaskakująca siła, jaka tworzy się między nimi, może Cię zszokować.
Zapoznaj się z naszymi informacjami, aby odpowiednio obsługiwać te magnesy oraz unikać znacznych obrażeń ciała, i też uszkodzenia magnesów.
Nie zbliżaj magnesów neodymowych do TV, portfela i dysku twardego komputera.
Pole magnetyczne wytwarzane przez magnesy z neodymu trwale niszczy nośniki magnetyczne takie jak: dyskietki, taśmy video, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio lub różne inne urządzenia. Mogą one również uszkadzać między innymi video, telewizory, monitory komputerowe CRT. Pamiętaj by nie umieszczać magnesów neodymowych w bliskiej odległości do tych urządzeń elektronicznych.
Pyły i proszek z magnesów neodymowych są bardzo łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna również nie jest wskazana. Jeśli pokruszysz magnes na proszek bądź pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.
neodymowe magnesy z czasem powodują korozję.
Powłoka niklowa pokrywająca magnesy z neodymu gwarantuje ochronę ich wielu zastosowań. Pamiętaj, że neodymowe magnesy nie są wodoodporne. W przypadku pojawienia się wilgoci musisz spodziewać się rdzy lub korozji. Jeżeli są używane pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję oraz utratę siły magnetycznej.
Nader znaczące, abyś nie pozwolił na niekontrolowane zaciskanie się magnesów - nie podkładaj palców na ich drodze, gdy będą przyciągać się do siebie.
Magnesy będą pękać albo się kruszyć przy niekontrolowanym łączeniu się do siebie. Pamiętaj by nie przysuwać ich do siebie ew. mieć je mocno w dłoniach w odległości mniejszej niż 10 cm.
Magnesów nie powinno się traktować jako zabawek. Dlatego nie zaleca się, aby trafiły w ręce dzieci.
Nie zapominaj, że neodymowe magnesy to nie zabawki. Miej się na baczności, aby żadne dziecko się nimi nie bawiło. Niewielkie magnesy mogą stanowić realne zagrożenie zadławienia. Jeśli połknie się dużo magnesów, mogą się one do siebie przyczepić poprzez ściany jelit, powodując duże obrażenia, a nawet śmierć.
Magnesy neodymowe są nader łamliwe, będą pęknąć oraz się kruszyć.
Jeżeli dojdzie do sytuacji zderzenia się dwóch magnesów neodymowych, wówczas może dojść do ich ukruszenia. Mimo, że są wykonane z metalu i pokryte błyszczącym niklowaniem, nie są tak twarde jak stal.
W chwili połączenia się magnesów odłamane, małe ostre metalowe kawałki z dużą prędkością są w stanie wystrzelić w różnych kierunkach. Poleca się ochronę oczu.
magnesy neodymowe mogą zostać rozmagnesowane w wysokich temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 ° Cejsjusza lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od gatunku, kształtu i wykorzystania danego magnesu.
Magnes jest pokryty niklem. Dlatego koniecznie zachowaj ostrożność w przypadku alergii.
Badania wyraźnie pokazują niewielki odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. Jeśli cierpisz na alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Nie zbliżaj magnesów neodymowych do GPSa i smartfona.
Mocne pole magnetyczne które wytwarzają neodymowe magnesy zakłóca kompasy, magnetometry, które używane są w nawigacji, a także we wnętrzu każdego telefonu oraz nawigacji GPS.