Magnesy są kruche oraz mogą łatwo pęknąć oraz się ukruszyć.
Magnesy neodymowe są nader kruche, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się rozsypywać. Neodymowe magnesy wykonane są z metalu i pokryte błyszczącym niklem, lecz nie są tak trwałe jak stal.
Kiedy dojdzie do zderzenia magnesów, wtedy ostre kawałeczki zostaną wystrzelone w wielu kierunkach. W takich chwilach ważna jest ochrona oczu.
Powłoka magnesu to nikiel uważaj na alergie na nikiel.
Badania wykazują nieduży odsetek osób cierpiących na alergię na niektóre metale, w tym nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie i wysypka skórna. W przypadku pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki lub po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Nigdy nie zbliżaj magnesy z neodymu do telefonu i GPSa.
neodymowe magnesy są źródłem silnego pola magnetycznego, które jest powodem zakłóceń w magnetometrach i kompasach używanych w nawigacji i wewnętrzne kompasy urządzeń takich jak smartfony i nawigacja GPS.
Porównując magnesy neodymowe do ferrytowych (odszukasz je w głośnikach) są one 10-krotnie mocniejsze, a ich moc może Cię zszokować.
Prosimy zapoznać się z informacjami jak obchodzić się z magnesami neodymowymi i unikać niepotrzebnych znacznych naruszeń ciała i, aby przypadkowo nie uszkodzić magnesy.
Nader istotne, abyś nie pozwolił na niekontrolowane zaciskanie się magnesów - nie podkładaj palców na ich drodze, gdy będą przesuwać się do siebie.
Neodymowe magnesy będą podskakują oraz trzaskać razem o siebie w odległości od kilku do prawie 10 cm od siebie. W sytuacji położenia palca na drodze magnesu neodymowego, w takiej sytuacji może dojść do ścięcia albo nawet złamania.
Magnesów nie można traktować jako zabawek. Stąd nie zaleca się, aby dostały się w ręce dzieci.
Nie wszystkie neodymowe magnesy są zabawkami, toteż nie pozwól, by dzieci się nimi bawiły. Małe magnesy stanowią poważne zagrożenie zadławienia lub przyciągnięcia się ze sobą w jelitach. W takim przypadku konieczna jest operacja w celu ich wyciągnięcia. W najgorszym wypadku może dojść do śmierci.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna także nie jest wskazana. Po pokruszeniu na proszek bądź pył, materiał ten jest wysoce łatwopalny.
Trzymaj magnesy neodymowe w oddali od portfela, komputera oraz telewizora.
Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez magnesy neodymowe może w sposób trwały niszczyć nośniki magnetyczne, np.: dyskietki komputerowe, taśmy video, dyski twarde, karty bankomatowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio bądź inne takie urządzenia. Magnesy mogą też uszkadzać magnetowidy, telewizory, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, aby neodymowe magnesy nie były w pobliżu tych urządzeń elektronicznych.
Osobom z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
neodymowe magnesy wytwarzają silne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy symulatora serca. Dzieje się tak, gdyż wiele z tych urządzeń posiada funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.
magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.
Chociaż magnesy udowodniły, że mają swoją skuteczność nawet do 80°C lub 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od gatunku materiału, kształtu i zastosowania wybranego magnesu.
neodymowe magnesy z czasem są źródłem korozji.
Nasze magnesy są wykończone powłoką niklową, a powłoka ta zapewnia odpowiednią ochronę większości zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że neodymowe magnesy nie są odporne na wodę. W sytuacji pojawienia się wilgoci powinieneś spodziewać się rdzy lub korozji. Jeżeli są używane pod wodą, na zewnątrz bądź w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję oraz utratę siły magnetycznej.