Magnesy to nie zabawki nie powinny bawić się nimi dzieci.
Nie zapominaj, że magnesy neodymowe to nie zabawki. Nie pozwól, aby dzieci mogły się nimi bawić. Niewielkie magnesy mogą stanowić realne zagrożenie zadławienia. W przypadku połknięcia kilku jednocześnie, mogą przyczepić się przez ściany jelit. W najgorszym przypadku może prowadzić to nawet do śmierci.
Utrzymuj magnesy neodymowe z dala od osób z rozrusznikiem serca.
neodymowe magnesy wytwarzają silne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy symulatora serca. Dochodzi do tego, ponieważ tego typu urządzenia posiadają funkcję jego dezaktywizacji w polu magnetycznym.
Porównując magnesy neodymowe do ferrytowych (odszukasz je w głośnikach) są one 10-krotnie silniejsze, a ich siła może Cię zaskoczyć.
Na naszej witrynie znajdziesz informacje na temat tego, jak używać magnesy neodymowe. To da szansę Tobie uniknąć uszkodzeń ciała i magnesów.
W przypadku alergii na nikiel powinno się unikać kontaktu z magnesami neodymowymi.
Badania wykazują nieduży odsetek osób mających alergię na poszczególne metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Korozja dopada magnesy neodymowe po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Nasze magnesy są wykończone powłoką niklową, a powłoka ta zapewnia wystarczającą ochronę większości zastosowań. Nie zapominaj, że neodymowe magnesy nie są wodoodporne. W przypadku obecności wilgoci powinieneś spodziewać się rdzy bądź korozji. Podczas ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz bądź w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji lub utraty siły magnetycznej.
Magnesy będą się przyciągać do siebie razem, dlatego pamiętaj by nie pozwalać by zaciskały się bez kontroli oraz nie kłaść palce im na drodze.
Magnesy neodymowe będą podskakują oraz trzaskać razem o siebie w promieniu od kilku do około 10 cm od siebie. Jeżeli masz palec pomiędzy lub na drodze przyciągających się magnesy, może dojść do poważnego ścięcia lub nawet złamania.
Pod żadnym pozorem nie powinieneś zbliżać magnesów neodymowych do GPSa i smartfona
neodymowe magnesy są źródłem mocnego pola magnetycznego, które jest przyczyną zakłóceń w magnetometrach i kompasach używanych w nawigacji i wewnętrzne kompasy urządzeń takich jak smartfony i nawigacja GPS.
magnesy neodymowe mogą się rozmagnesować w wysokich temperaturach.
Chociaż magnesy udowodniły, że mają swoją skuteczność nawet do 80°C bądź 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od rodzaju materiału, kształtu i wykorzystania danego magnesu.
Nie zbliżaj magnesów do telewizora, portfela oraz dysku HDD komputera.
Mocne pola magnetyczne emitowane przez magnesy neodymowe mogą zniszczyć nośniki magnetyczne, takie jak dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo lub inne takie urządzenia. W dodatku mogą uszkodzić także telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe oraz wyświetlacze CRT. Powinieneś unikać w szczególności umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.
Magnesy neodymowe charakteryzują się zwłaszcza kruchością, co sprawia, że mogą się ukruszyć.
Magnesy neodymowe są kruche oraz będą się łamać, jeżeli pozwolimy im uderzyć ze sobą, nawet z odległości kilku centymetrów. Mimo, że są wykonane z metalu oraz pokryte błyszczącym niklowaniem, nie są tak twarde co stal.
W sytuacji zderzenia się dwóch magnesów może dojść do wypadku rozrzutu kawałeczków w różnych kierunkach. W takiej sytuacji koniecznie chroń swoje oczy.
Pyły i proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Jeśli pokruszysz magnes na proszek lub pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.