Neodymowe magnesy nie mogą znaleźć się w otoczeniu najmłodszych.
neodymowe magnesy nie służą do zabawy. Nie możesz pozwolić, aby stały się zabawką dla dzieci. Małe magnesy stanowią realne zagrożenie zadławienia lub przyciągnięcia się ze sobą w jelitach. W takim przypadku niezbędna jest operacja w celu ich wyciągnięcia. W najgorszym wypadku może dojść do zgonu.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są niezwykle łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna również nie jest wskazana. Po pokruszeniu na proszek lub pył, materiał ten jest bardzo łatwopalny.
Trzymaj magnesy z neodymu z dala od osób z rozrusznikiem serca.
magnesy z neodymu wytwarzają wokół siebie niezwykle silne pole magnetyczne, które zakłóca pracę symulatora serca. Dzieje się tak, gdyż wiele z tych urządzeń jest wyposażonych w funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.
Nie zbliżaj magnesów do TV, portfela oraz dysku twardego komputera.
Pole magnetyczne, które jest wytwarzane przez neodymowe magnesy może w sposób trwały niszczyć nośniki magnetyczne, przykładowo: dyskietki komputerowe, taśmy video, dyski HDD, karty bankomatowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio lub inne takie urządzenia. Mogą one też uszkadzać między innymi video, TV, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, by magnesy z neodymu nie znalazły się w pobliżu tych urządzeń elektronicznych.
magnesy z neodymu z czasem są źródłem korozji.
Powłoka niklowa pokrywająca magnesy z neodymu zapewnia ochronę ich wielu zastosowań. Nie zapominaj, że neodymowe magnesy nie są odporne na wodę. W obecności wilgoci będą rdzewieć bądź korodować. Podczas ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji bądź utraty siły magnetycznej.
magnesy neodymowe mogą zostać rozmagnesowane w wysokich temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 °C albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie w zależności od rodzaju, kształtu i zastosowania danego magnesu.
Magnesy będą się przyciągać do siebie razem, dlatego pamiętaj by nie zezwalać by zaciskały się bez kontroli oraz nie podkładać palce im na drodze.
Magnesy mogą pękać lub się kruszyć przy nieostrożnym przyłączeniu się do siebie. Nie możesz ich zbliżać do siebie. W odległości mniejszej niż 10 cm należy trzymać bardzo silnie.
Magnesy neodymowe cechują się przede wszystkim kruchością, co sprawia, że mogą się ukruszyć.
Magnesy neodymowe cechują się znaczną kruchością. Neodymowe magnesy są wykonane z metalu. Ich powierzchnia jest pokryta błyszczącym niklem, jednak nie są one tak twarde jak stal.
W chwili gdy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe kawałki, które się oderwały od magnesu z wielką prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Dlatego pamiętaj, o ochronie oczu.
Nie zbliżaj magnesów neodymowych do GPSa oraz telefonu.
magnesy neodymowe są źródłem silnego pola magnetycznego, które jest przyczyną zaburzeń w magnetometrach oraz kompasach wykorzystywanych w nawigacji i wewnętrzne kompasy urządzeń takich jak telefony oraz nawigacja GPS.
W przypadku alergii na nikiel należy unikać kontaktu z magnesami neodymowymi.
Badania wykazują niewielki odsetek osób cierpiących na alergię na wybrane metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem i wysypką skórną. W sytuacji występowania alergii na nikiel, możesz spróbować ubrać rękawiczki bądź po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Magnesy neodymowe to najsilniejsze magnesy jakie udało się wymyślić ich siła może Cię zszokować.
Prosimy zapoznać się z informacjami jak posługiwać się z magnesami neodymowymi oraz unikać niepotrzebnych poważnych uszkodzeń ciała oraz, aby przypadkowo nie uszkodzić magnesy.