Pamiętaj, aby nie przybliżać magnesów do telewizora, portfela i dysku twardego komputera.
Pole magnetyczne generowane przez magnesy neodymowe trwale niszczy nośniki magnetyczne takie jak: dyskietki, taśmy video, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio lub różne inne urządzenia. Magnesy mogą także uszkadzać magnetowidy, telewizory, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, by magnesy neodymowe nie znalazły się w pobliżu tych urządzeń elektronicznych.
Magnesy neodymowe to najmocniejsze magnesy jakie udało się wymyślić ich siła może Cię zaskoczyć.
W celu obsługiwania magnesów dobrze zapoznać się wcześniej z naszymi informacjami. Dzięki temu unikniesz znacznych naruszeń ciała i samych magnesów.
Magnesy nie mogą znaleźć się w otoczeniu najmłodszych.
Pamiętaj, że neodymowe magnesy nie są zabawkami. Nie pozwól, by dzieci mogły się nimi bawić. Mogą być one bardzo dużym zagrożeniem prowadzącym do zadławienia. W sytuacji połknięcia kilku jednocześnie, mogą przyczepić się poprzez ściany jelit. W najgorszym wypadku może prowadzić to nawet do śmierci.
Powłoka magnesu wytwarzana jest z niklu, a co za tym idzie należy uważać w przypadku alergii.
Badania wykazują nieduży odsetek osób mających alergię na wybrane metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. Jeśli cierpisz na alergię na nikiel, spróbuj założyć rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Korozja dopada magnesy neodymowe po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Nasze magnesy są wykończone powłoką niklową, a powłoka ta zapewnia odpowiednią ochronę większości zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że magnesy neodymowe nie są wodoodporne. W obecności wilgoci będą rdzewieć bądź korodować. W czasie ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji lub utraty siły magnetycznej.
Magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.
Chociaż magnesy udowodniły, że zachowują swoją skuteczność nawet do 80oC lub 175oF, temperatura ta może zmieniać się w zależności od gatunku materiału, kształtu oraz wykorzystania danego magnesu.
Utrzymuj neodymowe magnesy z dala od osób z rozrusznikiem serca.
Neodymowe magnesy wytwarzają wokół siebie niezwykle mocne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę symulatora serca. Dochodzi do tego, ponieważ tego typu urządzenia posiadają funkcję jego dezaktywizacji w polu magnetycznym.
Magnesy są bardzo kruche, będą pęknąć i się kruszyć.
Neodymowe magnesy są kruche i będą się łamać, jeśli pozwolimy im uderzyć ze sobą, nawet z odległości kilku centymetrów. Są one pokryte błyszczącym niklowaniem podobnie jak stal, jednak nie są one tak twarde.
W przypadku zderzenia się dwóch magnesów może dojść do sytuacji rozstrzału kawałeczków w różnych stronach. W takiej sytuacji koniecznie chroń swoje oczy.
Neodymowe magnesy cechują się przede wszystkim duża siłą wewnętrzną. To sprawia, że przyciągają się do siebie. Jeżeli na ich drodze pojawi się jakikolwiek element, wówczas pozostanie on naruszony.
Jeśli łączenie się magnesów neodymowych nie będzie pod kontrolą, wtedy mogą się one kruszyć oraz pękać. Pamiętaj by nie zbliżać ich do siebie ew. mieć je mocno w dłoniach w odległości mniejszej niż 10 cm.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Unikaj wiercenia bądź obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Jeśli pokruszysz magnes na proszek bądź pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.
Trzymaj magnesy neodymowe w oddali od GPSa i telefonu.
Intensywne pole magnetyczne, które generują neodymowe magnesy powoduje zaburzenia takich urządzeń jak kompasy, magnetometry, które są wykorzystywane w nawigacji. Wykorzystuje się je także wewnątrz każdego smartfonu i nawigacji GPS.