Magnesy nie powinny znajdować się w okolicach osób z rozrusznikiem serca.
magnesy z neodymu wytwarzają wokół siebie bardzo silne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę symulatora serca. Dochodzi do tego, ponieważ tego typu urządzenia posiadają funkcję jego dezaktywizacji w polu magnetycznym.
Pod żadnym pozorem nie powinieneś zbliżać magnesów neodymowych do GPSa i telefonu
Pola magnetyczne zakłócają kompas bądź magnetometry wykorzystywane w nawigacji do transportu lotniczego oraz morskiego, a także wewnętrzne kompas urządzeń smartphone i GPS.
Korozja dopada magnesy z neodymu po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Powłoka niklowa pokrywająca magnesy neodymowe zapewnia ochronę ich wielu zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że magnesy neodymowe nie są odporne na wodę. W sytuacji obecności wilgoci musisz spodziewać się rdzy bądź korozji. Podczas ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji lub utraty siły magnetycznej.
Magnesy neodymowe są w stanie do przyciągania siebie nawzajem, zaciskania skóry oraz powodowania znacznych obrażeń.
Magnesy neodymowe podskakują i dotykają się wzajemnie o siebie w promieniu od kilku do około 10 cm od siebie. Jeśli masz palec pomiędzy albo na drodze przyciągających się magnesy, może dojść do poważnego ścięcia lub nawet złamania.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są bardzo łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna również nie jest wskazana. Jeśli pokruszysz magnes na proszek bądź pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.
Neodymowe magnesy nie mogą znaleźć się w okolicy dzieci.
Magnesy nie są zabawkami - nie pozwól, aby dzieci się nimi bawiły. Podczas niekontrolowanego łączenia ich ze sobą części, które się ukruszą mogą uszkodzić oczy, a małe dzieci mogą połknąć magnesy co może doprowadzić do niedrożności jelit, a w tej sytuacji jedynym ratunkiem jest operacja usunięcia magnesów.
Pamiętaj, aby nie przybliżać magnesów neodymowych do telewizora, portfela oraz dysku twardego komputera.
Pole magnetyczne wytwarzane przez neodymowe magnesy trwale uszkodzą nośniki magnetyczne takie jak: dyskietki, taśmy video, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe magnetofonowe audio lub różne inne urządzenia. Magnesy mogą także uszkadzać videa, telewizory, monitory komputerowe CRT. Nie zapominaj o tym, aby magnesy neodymowe nie były z bliska urządzeń elektronicznych.
Magnesy neodymowe są kruche i mogą łatwo pęknąć oraz się kruszyć.
Jeśli dojdzie do przypadku zderzenia się dwóch magnesów neodymowych, wtedy może dojść do ich ukruszenia. Są one pokryte błyszczącym niklowaniem podobnie jak stal, lecz nie są one tak twarde.
W przypadku zderzenia się dwóch magnesów może dojść do sytuacji rozstrzału kawałeczków w różnych kierunkach. W takim przypadku koniecznie chroń swoje oczy.
Magnesy neodymowe w zestawieniu do ferrytowych (tych z głośników) są ponad 10-razy silniejsze ich siła może Cię zaskoczyć.
Na naszej stronie odszukasz informacje na temat tego, jak użytkować magnesy neodymowe. To da szansę Tobie uniknąć uszkodzeń ciała i magnesów.
Magnes pokryty jest niklem - uważaj na alergie.
Badania wyraźnie pokazują niewielki odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. W przypadku pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować ubrać rękawiczki lub po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
magnesy z neodymu mogą się rozmagnesować w dużych temperaturach.
Chociaż magnesy udowodniły, że mają swoją skuteczność nawet do 80°C lub 175°F, temperatura ta może zmieniać się w zależności od gatunku materiału, kształtu oraz wykorzystania danego magnesu.