Magnesy neodymowe poprzez ogromną moc wewnętrzną mogą przyciągać się do siebie, a przez nieostrożność zaciskać skórę i inne elementy pomiędzy sobą przez co mogą powodować znaczne obrażenia ciała.
Magnesy przyciągają się do siebie w odległości od kliku do około 10 cm od siebie. Pamiętaj by nie kłaść palców pomiędzy magnesy lub na ich drodze gdy się przyciągają. Zależnie od tego jak spore są magnesy neodymowe, mogą doprowadzić one do przecięcia albo złamania.
Koniecznie trzymaj magnesy neodymowe z dala od GPSa oraz telefonu.
Silne pole magnetyczne, które wytwarzają neodymowe magnesy powoduje zakłócenia takich urządzeń jak kompasy, magnetometry, które są używane w nawigacji. Wykorzystuje się je również wewnątrz każdego telefonu oraz nawigacji GPS.
Trzymaj magnesy z neodymu z dala od portfela, komputera oraz telewizora.
Pole magnetyczne, które jest generowane przez magnesy z neodymu może w sposób trwały niszczyć nośniki magnetyczne, przykładowo: dyskietki komputerowe, taśmy VHS, dyski HDD, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasety magnetofonowe audio lub różne urządzenia. Magnesy mogą również uszkadzać videa, telewizory, monitory komputerowe CRT. Pamiętaj nie nie umieszczać magnesów neodymowych w bliskiej odległości do tych urządzeń elektronicznych.
Magnesy są bardzo łamliwe, będą pęknąć oraz się kruszyć.
Neodymowe magnesy są nader delikatne, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się kruszyć. Magnesy zrobione są z metalu i pokryte błyszczącym niklem, lecz nie są tak trwałe jak stal.
Gdy dojdzie do zetknięcia się magnesów, wtedy ostre kawałeczki zostaną wystrzelone w wielu kierunkach. Stąd pamiętaj, o ochronie oczu.
Magnes jest pokryty niklem. Dlatego koniecznie zachowaj ostrożność w przypadku alergii.
Badania wyraźnie przedstawiają niewielki odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Magnesy neodymowe są najmocniejszymi, najbardziej znacznymi magnesami na świecie, a zaskakująca siła między nimi może początkowo Cię zaskoczyć.
W celu wykorzystywania magnesów najlepiej zapoznać się uprzednio z naszymi informacjami. Dzięki temu unikniesz poważnych uszkodzeń ciała i samych magnesów.
Korozja dopada neodymowe magnesy po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Nasze magnesy są wykończone powłoką niklową, a powłoka ta zapewnia wystarczającą ochronę większości zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że magnesy neodymowe nie są wodoodporne. W sytuacji pojawienia się wilgoci musisz spodziewać się rdzy bądź korozji. Jeżeli są używane pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję oraz utratę siły magnetycznej.
Magnesy nie mogą znaleźć się w okolicy dzieci.
Magnesów neodymowych nie wolno traktować jako zabawki dla dzieci. Podczas łączenia się ze sobą, dochodzi bardzo często do ich kruszenia. To w następstwie może zniszczyć oczy. W przypadku połknięcia kawałków może dojść do niedrożności jelit. Jedynym ratunkiem wtedy jest operacja.
magnesy neodymowe mogą się rozmagnesować w dużych temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 °C lub 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie w zależności od rodzaju, kształtu i wykorzystania danego magnesu.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Unikaj wiercenia bądź obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Jeśli pokruszysz magnes na proszek lub pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.
W przypadku osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
neodymowe magnesy mają wokół siebie niezwykle silne pole magnetyczne, które zakłóca pracę rozrusznika serca. Nawet gdy pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może wówczas zniszczyć elementy bądź dezaktywować całe urządzenie.