Neodymowe magnesy w prądnicach
Możemy również twierdzić, że gdyby nie magnetyzm i jego praktyczne wykorzystanie, to świat wyglądałby dzisiaj zupełnie inaczej.
not_listed_location Pierwsza prądnica została skonstruowana blisko dwieście lat temu, bo w roku 1831. Jej wynalazcą był słynny Michael Faraday, urządzenie wytwarzało prąd stały o niewielkim napięciu oraz dużym natężeniu. Prąd ten powstawał w wyniku obrotu miedzianego dysku w polu magnetycznym wytwarzanym przez magnesy neodymowe.
flash_auto Po roku od wymyslenia pradnicy na prąd staly została wymyślona prądnica prądu zmiennego. W jej konstrukcji także zastosowano magnesy, tyle że przymocowane do wirnika i obracające się we wnętrzu nawiniętych na stojanie uzwojeń. Przekładało się to na wirowanie pola magnetycznego i wytwarzanie prądu w uzwojeniach.
store_mall_directory Dzisiejsze prądnice, mimo że są znacznie bardziej nowoczesne, nadal wykorzystują te same zjawiska, badane przed dwoma wiekami. I po dzień dzisiejszy dostarczają prąd w domach, mieszkaniach i zakładach przemysłowych.
help_outline Nasze magnesy pracują w wielu różnych urządzeniach, w tym także w prądnicach - zapraszamy do ich zakupu.
Tagi:
#Zastosowania magnesów#Magnes w życiu codziennym