Separatory magnetyczne

Wałki magnetyczne inaczej nazywane separatory magnetyczne zbudowane z magnesów neodymowych w osłonie ze stali kwasoodpornej 304 lub 316L. Wykorzystywane do konstruowania niezależnych separatorów magnetycznych w tz. rusztach magnetycznych. Z powodzeniem wykorzystywane w przemyśle spożywczym, przetwórstwie tworzyw sztucznych, ceramice i innych dziedzinach przemysłu, gdzie potrzebna jest separacja ferromagnetyczna materiałów sypkich i lejnych.

separator magnetyczny - wałek w przekroju z magnesami

Zastosowanie:
Separatory magnetyczne używa się do oczyszczania produktów sypkich lub ciekłych. Powszechnie stosowane przy produkcji ceramiki, obróbce tworzyw sztucznych i metali, w farmacji, przemyśle spożywczym itd.

Zasady działania:
Separator magnetyczny jest wykonany z wysokiej klasy magnesów neodymowych oraz rur ze stali nierdzewnej 304 lub 316L. Celem separatorów magnetycznych jest odseparowanie (filtrowanie) elementów ferromagnetycznych z cieczy lub produktów sypkich. Elementy ferromagnetyczne silnie przyciągają się do separatora dzięki czemu do dalszej produkcji i obróbki, trafiają produkty pozbawione metalowych zanieczyszczeń.

Charakterystyka i oznaczenia separatorów:
Wysoka jakość zastosowanych materiałów pozwala zastosować separatory w najbardziej wymagających środowiskach pracy. Są to produkty o wysokiej trwałości i mocy, przy zachowaniu prostoty wykonania. Nasze możliwości produkcyjne pozwalają wykonać separatory o nieprzeciętnych parametrach. Każdy separator posiada właściwe dla niego oznaczenie wymiarowe. Pierwsza podana wartość oznacza średnicę całkowitą separatora, zaś druga jego całkowitą długość. Co więcej bezpośrednio za oznaczeniem wymiarów lokuje się informację nt. ilości i rozmiaru gwintów.

Dla przykładu: 18mm (średnica) x 150mm (długość) [2 x M8] (ilość gwintów na końcach x rodzaj gwintów)
Magnesy wykorzystywane do produkcji separatorów mają gęstość nie mniejszą niż N42, dzięki czemu wykazują one bardzo wysyokie właściwości magnetyczne.
Co więcej są one magnesowane diametralnie, dzięki czemu najsilniej przyciągają powierzchnią boczną.

Jeśli chcesz dokonać zakupu lub zapoznać się z całą ofertą magnesów neodymowych, zapraszamy do sklepu internetowego: Przejdź do sklepu